Amerykanka Tayler Wiles (Trek-Segafredo) zakończyła zwycięstwem trzeci etap wyścigu Emakumeen XXXII.Bira.
Elisa Longo Borghini, z tej samej drużyny, i Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott) uzupełniły podium etapu, meldując się na mecie ponad 20 sekund po zwyciężczyni.
Liderką klasyfikacji generalnej pozostała zwyciężczyni drugiego odcinka, Amanda Spratt (Mitchelton-Scott).
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo Women | 2:37:43 |
2. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | 00:21 |
3. | Soraya Paladin | Alé Cipollini | 00:25 |
4. | Annemiek van Vleuten | Mitchelton-Scott | |
5. | Amanda Spratt | Mitchelton-Scott | 00:31 |
6. | Katrine Aalerud | Team Virtu Cycling | 00:43 |
7. | Mavi Garcia | Movistar Team | 00:50 |
8. | Elise Chabbey | Bigla Pro Cycling | 00:58 |
9. | Ane Santesteban | WNT-Rotor Pro Cycling | |
10. | Eider Merino | Movistar Team | |
11. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 01:04 |
12. | Rachel Neylan | Team Virtu Cycling | 01:08 |
13. | Audrey Cordon-ragot | Trek-Segafredo Women | 01:09 |
14. | Amy Pieters | Boels-Dolmans Cycling Team | 01:10 |
15. | Christine Majerus | Boels-Dolmans Cycling Team | 01:16 |
16. | Cristina Martinez | Bizkaia Durango | 01:21 |
17. | Victorie Guilman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 01:24 |
18. | Sophie Wright | Bigla Pro Cycling | |
19. | Paula Patino | Movistar Team | 01:26 |
20. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | 01:28 |
21. | Teuntje Beekhuis | Biehler Pro Cycling Team | |
22. | Hanna Nilsson | BTC City Ljubljana | |
23. | Nicole D'agostin | Bizkaia Durango | 01:32 |
24. | Lucy Kennedy | Mitchelton-Scott | 01:36 |
25. | Barbara Malcotti | Valcar Cylance Cycling | 01:38 |
26. | Ella Harris | Canyon SRAM Racing | 01:41 |
27. | Urša Pintar | BTC City Ljubljana | 01:43 |
28. | Omer Shapira | Canyon SRAM Racing | 01:53 |
29. | Shara Gillow | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 01:57 |
30. | Clara Koppenburg | WNT-Rotor Pro Cycling | |
31. | Spela Kern | BTC City Ljubljana | |
32. | Lorena Llamas | Movistar Team | 02:19 |
33. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | 03:03 |
34. | Ahreum Na | Alé Cipollini | 03:11 |
35. | Nikola Noskova | Bigla Pro Cycling | 03:17 |
36. | Natalie Grinczer | Bizkaia Durango | 03:19 |
37. | Małgorzata Jasińska | Movistar Team | 03:25 |
38. | Urska Zigart | BTC City Ljubljana | |
39. | Katia Ragusa | Bepink | 03:35 |
40. | Tatiana Guderzo | Bepink | 04:07 |
41. | Eva Buurman | Boels-Dolmans Cycling Team | 05:25 |
42. | Sofia Bertizzolo | Team Virtu Cycling | 05:27 |
43. | Mikayla Harvey | Bigla Pro Cycling | 05:28 |
44. | Vania Canvelli | Bepink | 05:32 |
45. | Anna Potokina | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 05:34 |
46. | Rotem Gafinovitz | Canyon SRAM Racing | 05:42 |
47. | Lucía Gonzalez | Bizkaia Durango | 05:51 |
48. | Eugenia Bujak | BTC City Ljubljana | 06:13 |
49. | Eri Yonamine | Alé Cipollini | 06:23 |
50. | Mireia Trias Jordan | Sopela Women's Team | 06:27 |
51. | Amalie Dideriksen | Boels-Dolmans Cycling Team | 07:00 |
52. | Leah Thomas | Bigla Pro Cycling | |
53. | Gabrielle Pilote-fortin | WNT-Rotor Pro Cycling | 07:16 |
54. | Alessia Vigilia | Valcar Cylance Cycling | |
55. | Lara Vieceli | WNT-Rotor Pro Cycling | |
56. | Asja Paladin | Valcar Cylance Cycling | |
57. | Jolien D'hoore | Boels-Dolmans Cycling Team | |
58. | Greta Richioud | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 07:18 |
59. | Henrietta Colborne | Biehler Pro Cycling Team | |
60. | Quinty Ton | Biehler Pro Cycling Team | |
61. | Aafke Soet | WNT-Rotor Pro Cycling | |
62. | Nadia Quagliotto | Alé Cipollini | 07:26 |
63. | Roos Hoogeboom | Biehler Pro Cycling Team | 07:28 |
64. | Aroa Nicole Gorostiza Ulloa | Bizkaia Durango | |
65. | Sara Penton | Team Virtu Cycling | 07:35 |
66. | Louise Norman Hansen | Team Virtu Cycling | |
67. | Jade Wiel | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 07:40 |
68. | Charlotte Becker | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 07:53 |
69. | Nicole Steigenga | Bepink | 08:00 |
70. | Marissa Baks | Biehler Pro Cycling Team | 08:03 |
71. | Sandra Alonso | Bizkaia Durango | 08:05 |
72. | Francesca Pattaro | Bepink | 10:44 |
73. | Martina Alzini | Bigla Pro Cycling | 10:45 |
74. | Anna Plichta | Trek-Segafredo Women | 10:47 |
75. | Julia Casas | Sopela Women's Team | |
76. | Anna Trevisi | Alé Cipollini | 10:52 |
77. | Tanja Erath | Canyon SRAM Racing | |
78. | Ilaria Sanguineti | Valcar Cylance Cycling | 11:23 |
79. | Lauretta Hanson | Trek-Segafredo Women | 13:34 |
80. | Jessica Allen | Mitchelton-Scott | |
81. | Mireia Benito | Massi-Tactic Women Team | 13:36 |
82. | Sandra Moral | Massi-Tactic Women Team | 13:38 |
83. | Iurani Blanco | Sopela Women's Team | |
84. | Alexandra Manly | Mitchelton-Scott | 14:05 |
85. | Gracie Elvin | Mitchelton-Scott | |
86. | Jelena Eric | Alé Cipollini | |
DNF | Mónika Kiraly | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | |
DNS | Elena Cecchini | Canyon SRAM Racing |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Amanda Spratt | Mitchelton-Scott | 8:10:37 |
2. | Soraya Paladin | Alé Cipollini | 00:05 |
3. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | 00:12 |
4. | Tayler Wiles | Trek-Segafredo Women | 00:16 |
5. | Annemiek van Vleuten | Mitchelton-Scott | 00:18 |
6. | Mavi Garcia | Movistar Team | 00:32 |
7. | Katrine Aalerud | Team Virtu Cycling | 00:43 |
8. | Amy Pieters | Boels-Dolmans Cycling Team | 01:03 |
9. | Ane Santesteban | WNT-Rotor Pro Cycling | 01:05 |
10. | Eider Merino | Movistar Team | |
11. | Rachel Neylan | Team Virtu Cycling | 01:08 |
12. | Elise Chabbey | Bigla Pro Cycling | 01:14 |
13. | Audrey Cordon-ragot | Trek-Segafredo Women | 01:16 |
14. | Evita Muzic | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 01:20 |
15. | Cristina Martinez | Bizkaia Durango | 01:28 |
16. | Sophie Wright | Bigla Pro Cycling | 01:40 |
17. | Christine Majerus | Boels-Dolmans Cycling Team | 01:42 |
18. | Teuntje Beekhuis | Biehler Pro Cycling Team | 01:44 |
19. | Hanna Nilsson | BTC City Ljubljana | 01:49 |
20. | Lucy Kennedy | Mitchelton-Scott | 01:52 |
21. | Urša Pintar | BTC City Ljubljana | 01:59 |
22. | Shara Gillow | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 02:04 |
23. | Ella Harris | Canyon SRAM Racing | 02:07 |
24. | Clara Koppenburg | WNT-Rotor Pro Cycling | 02:09 |
25. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | 02:54 |
26. | Omer Shapira | Canyon SRAM Racing | 03:08 |
27. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | 03:09 |
28. | Ahreum Na | Alé Cipollini | 03:27 |
29. | Natalie Grinczer | Bizkaia Durango | 03:35 |
30. | Victorie Guilman | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 03:54 |
31. | Tatiana Guderzo | Bepink | 04:23 |
32. | Nicole D'agostin | Bizkaia Durango | 05:18 |
33. | Sofia Bertizzolo | Team Virtu Cycling | 05:35 |
34. | Spela Kern | BTC City Ljubljana | |
35. | Barbara Malcotti | Valcar Cylance Cycling | 05:56 |
36. | Rotem Gafinovitz | Canyon SRAM Racing | 06:52 |
37. | Małgorzata Jasińska | Movistar Team | 07:11 |
38. | Katia Ragusa | Bepink | 07:12 |
39. | Alessia Vigilia | Valcar Cylance Cycling | 07:42 |
40. | Eri Yonamine | Alé Cipollini | 07:47 |
41. | Eva Buurman | Boels-Dolmans Cycling Team | 09:15 |
42. | Lucía Gonzalez | Bizkaia Durango | 09:49 |
43. | Eugenia Bujak | BTC City Ljubljana | 10:03 |
44. | Nadia Quagliotto | Alé Cipollini | 11:20 |
45. | Lorena Llamas | Movistar Team | 11:38 |
46. | Charlotte Becker | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 11:43 |
47. | Nikola Noskova | Bigla Pro Cycling | 12:46 |
48. | Aroa Nicole Gorostiza Ulloa | Bizkaia Durango | 14:34 |
49. | Anna Trevisi | Alé Cipollini | 14:56 |
50. | Mikayla Harvey | Bigla Pro Cycling | 14:57 |
51. | Urska Zigart | BTC City Ljubljana | 15:31 |
52. | Leah Thomas | Bigla Pro Cycling | 16:29 |
53. | Amalie Dideriksen | Boels-Dolmans Cycling Team | |
54. | Lara Vieceli | WNT-Rotor Pro Cycling | 16:35 |
55. | Gabrielle Pilote-fortin | WNT-Rotor Pro Cycling | 16:45 |
56. | Anna Potokina | Servetto-Piumate-Beltrami TSA | 17:18 |
57. | Vania Canvelli | Bepink | 17:38 |
58. | Paula Patino | Movistar Team | 17:39 |
59. | Mireia Trias Jordan | Sopela Women's Team | 18:33 |
60. | Jolien D'hoore | Boels-Dolmans Cycling Team | 19:12 |
61. | Greta Richioud | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 19:24 |
62. | Aafke Soet | WNT-Rotor Pro Cycling | |
63. | Jade Wiel | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 19:46 |
64. | Nicole Steigenga | Bepink | 20:04 |
65. | Marissa Baks | Biehler Pro Cycling Team | 20:09 |
66. | Sandra Alonso | Bizkaia Durango | 20:11 |
67. | Roos Hoogeboom | Biehler Pro Cycling Team | 20:28 |
68. | Sara Penton | Team Virtu Cycling | 20:41 |
69. | Louise Norman Hansen | Team Virtu Cycling | |
70. | Ilaria Sanguineti | Valcar Cylance Cycling | 23:29 |
71. | Asja Paladin | Valcar Cylance Cycling | 23:36 |
72. | Julia Casas | Sopela Women's Team | 23:53 |
73. | Alexandra Manly | Mitchelton-Scott | 24:27 |
74. | Jelena Eric | Alé Cipollini | |
75. | Quinty Ton | Biehler Pro Cycling Team | 24:35 |
76. | Henrietta Colborne | Biehler Pro Cycling Team | 24:42 |
77. | Jessica Allen | Mitchelton-Scott | 25:40 |
78. | Gracie Elvin | Mitchelton-Scott | 26:38 |
79. | Francesca Pattaro | Bepink | 28:14 |
80. | Tanja Erath | Canyon SRAM Racing | 28:31 |
81. | Martina Alzini | Bigla Pro Cycling | 30:07 |
82. | Lauretta Hanson | Trek-Segafredo Women | 31:16 |
83. | Mireia Benito | Massi-Tactic Women Team | 31:20 |
84. | Iurani Blanco | Sopela Women's Team | 33:08 |
85. | Sandra Moral | Massi-Tactic Women Team | 33:21 |
86. | Anna Plichta | Trek-Segafredo Women | 37:13 |
Zapowiedź 2. etapu Giro d’Italia 2024. 5 maja (niedziela): San Francesco al Campo – Oropa (161 km ⭐️⭐️⭐️).
Ekwadorczyk Jhonatan Narvaez (Ineos Grenadiers) wygrał pierwszy etap 107. edycji Giro d’Italia i został liderem wyścigu.
Marianne Vos (Team Visma | Lease a Bike) triumfowała w Sigüenza w siódmym dniu La Vuelta Femenina.
Pod nieobecność ubiegłorocznego zwycięzcy, Primoza Roglica, z numerem jeden pojedzie drugi zawodnik tamtego wyścigu Geriant Thomas.
Evita Muzic dumna z siebie. Daria Pikulik bez ogródek o tym, jak przygotowania olimpijskie wyglądają w Polsce. Marta Lach znowu…
Francuzka Evita Muzic (FDJ-Suez) wygrała po wspinaczce do Laguna Negra szósty etap La Vuelta Femenina.