Emakumeen Bira 2019: etap 3. Tayler Wiles najlepsza

Amerykanka Tayler Wiles (Trek-Segafredo) zakończyła zwycięstwem trzeci etap wyścigu Emakumeen XXXII.Bira.

Elisa Longo Borghini, z tej samej drużyny, i Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott) uzupełniły podium etapu, meldując się na mecie ponad 20 sekund po zwyciężczyni.

Liderką klasyfikacji generalnej pozostała zwyciężczyni drugiego odcinka, Amanda Spratt (Mitchelton-Scott).

Wyniki 3. etapu Emakumeen XXXII.Bira 2019 (2.WWT), Murgia - Santa Teodosia (97,6 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Tayler WilesTrek-Segafredo Women2:37:43
2.Elisa Longo BorghiniTrek-Segafredo Women00:21
3.Soraya PaladinAlé Cipollini00:25
4.Annemiek van VleutenMitchelton-Scott
5.Amanda SprattMitchelton-Scott00:31
6.Katrine AalerudTeam Virtu Cycling00:43
7.Mavi GarciaMovistar Team00:50
8.Elise ChabbeyBigla Pro Cycling00:58
9.Ane SantestebanWNT-Rotor Pro Cycling
10.Eider MerinoMovistar Team
11.Evita MuzicFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope01:04
12.Rachel NeylanTeam Virtu Cycling01:08
13.Audrey Cordon-ragotTrek-Segafredo Women01:09
14.Amy PietersBoels-Dolmans Cycling Team01:10
15.Christine MajerusBoels-Dolmans Cycling Team01:16
16.Cristina MartinezBizkaia Durango01:21
17.Victorie GuilmanFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope01:24
18.Sophie WrightBigla Pro Cycling
19.Paula PatinoMovistar Team01:26
20.Alena AmialiusikCanyon SRAM Racing01:28
21.Teuntje BeekhuisBiehler Pro Cycling Team
22.Hanna NilssonBTC City Ljubljana
23.Nicole D'agostinBizkaia Durango01:32
24.Lucy KennedyMitchelton-Scott01:36
25.Barbara MalcottiValcar Cylance Cycling01:38
26.Ella HarrisCanyon SRAM Racing01:41
27.Urša PintarBTC City Ljubljana01:43
28.Omer ShapiraCanyon SRAM Racing01:53
29.Shara GillowFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope01:57
30.Clara KoppenburgWNT-Rotor Pro Cycling
31.Spela KernBTC City Ljubljana
32.Lorena LlamasMovistar Team02:19
33.Sheyla GutierrezMovistar Team03:03
34.Ahreum NaAlé Cipollini03:11
35.Nikola NoskovaBigla Pro Cycling03:17
36.Natalie GrinczerBizkaia Durango03:19
37.Małgorzata JasińskaMovistar Team03:25
38.Urska ZigartBTC City Ljubljana
39.Katia RagusaBepink03:35
40.Tatiana GuderzoBepink04:07
41.Eva BuurmanBoels-Dolmans Cycling Team05:25
42.Sofia BertizzoloTeam Virtu Cycling05:27
43.Mikayla HarveyBigla Pro Cycling05:28
44.Vania CanvelliBepink05:32
45.Anna PotokinaServetto-Piumate-Beltrami TSA05:34
46.Rotem GafinovitzCanyon SRAM Racing05:42
47.Lucía GonzalezBizkaia Durango05:51
48.Eugenia BujakBTC City Ljubljana06:13
49.Eri YonamineAlé Cipollini06:23
50.Mireia Trias JordanSopela Women's Team06:27
51.Amalie DideriksenBoels-Dolmans Cycling Team07:00
52.Leah ThomasBigla Pro Cycling
53.Gabrielle Pilote-fortinWNT-Rotor Pro Cycling07:16
54.Alessia VigiliaValcar Cylance Cycling
55.Lara VieceliWNT-Rotor Pro Cycling
56.Asja PaladinValcar Cylance Cycling
57.Jolien D'hooreBoels-Dolmans Cycling Team
58.Greta RichioudFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope07:18
59.Henrietta ColborneBiehler Pro Cycling Team
60.Quinty TonBiehler Pro Cycling Team
61.Aafke SoetWNT-Rotor Pro Cycling
62.Nadia QuagliottoAlé Cipollini07:26
63.Roos HoogeboomBiehler Pro Cycling Team07:28
64.Aroa Nicole Gorostiza UlloaBizkaia Durango
65.Sara PentonTeam Virtu Cycling07:35
66.Louise Norman HansenTeam Virtu Cycling
67.Jade WielFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope07:40
68.Charlotte BeckerFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope07:53
69.Nicole SteigengaBepink08:00
70.Marissa BaksBiehler Pro Cycling Team08:03
71.Sandra AlonsoBizkaia Durango08:05
72.Francesca PattaroBepink10:44
73.Martina AlziniBigla Pro Cycling10:45
74.Anna PlichtaTrek-Segafredo Women10:47
75.Julia CasasSopela Women's Team
76.Anna TrevisiAlé Cipollini10:52
77.Tanja ErathCanyon SRAM Racing
78.Ilaria SanguinetiValcar Cylance Cycling11:23
79.Lauretta HansonTrek-Segafredo Women13:34
80.Jessica AllenMitchelton-Scott
81.Mireia BenitoMassi-Tactic Women Team13:36
82.Sandra MoralMassi-Tactic Women Team13:38
83.Iurani BlancoSopela Women's Team
84.Alexandra ManlyMitchelton-Scott14:05
85.Gracie ElvinMitchelton-Scott
86.Jelena EricAlé Cipollini
DNFMónika KiralyServetto-Piumate-Beltrami TSA
DNSElena CecchiniCanyon SRAM Racing

Klasyfikacja generalna po 3. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Amanda SprattMitchelton-Scott8:10:37
2.Soraya PaladinAlé Cipollini00:05
3.Elisa Longo BorghiniTrek-Segafredo Women00:12
4.Tayler WilesTrek-Segafredo Women00:16
5.Annemiek van VleutenMitchelton-Scott00:18
6.Mavi GarciaMovistar Team00:32
7.Katrine AalerudTeam Virtu Cycling00:43
8.Amy PietersBoels-Dolmans Cycling Team01:03
9.Ane SantestebanWNT-Rotor Pro Cycling01:05
10.Eider MerinoMovistar Team
11.Rachel NeylanTeam Virtu Cycling01:08
12.Elise ChabbeyBigla Pro Cycling01:14
13.Audrey Cordon-ragotTrek-Segafredo Women01:16
14.Evita MuzicFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope01:20
15.Cristina MartinezBizkaia Durango01:28
16.Sophie WrightBigla Pro Cycling01:40
17.Christine MajerusBoels-Dolmans Cycling Team01:42
18.Teuntje BeekhuisBiehler Pro Cycling Team01:44
19.Hanna NilssonBTC City Ljubljana01:49
20.Lucy KennedyMitchelton-Scott01:52
21.Urša PintarBTC City Ljubljana01:59
22.Shara GillowFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope02:04
23.Ella HarrisCanyon SRAM Racing02:07
24.Clara KoppenburgWNT-Rotor Pro Cycling02:09
25.Alena AmialiusikCanyon SRAM Racing02:54
26.Omer ShapiraCanyon SRAM Racing03:08
27.Sheyla GutierrezMovistar Team03:09
28.Ahreum NaAlé Cipollini03:27
29.Natalie GrinczerBizkaia Durango03:35
30.Victorie GuilmanFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope03:54
31.Tatiana GuderzoBepink04:23
32.Nicole D'agostinBizkaia Durango05:18
33.Sofia BertizzoloTeam Virtu Cycling05:35
34.Spela KernBTC City Ljubljana
35.Barbara MalcottiValcar Cylance Cycling05:56
36.Rotem GafinovitzCanyon SRAM Racing06:52
37.Małgorzata JasińskaMovistar Team07:11
38.Katia RagusaBepink07:12
39.Alessia VigiliaValcar Cylance Cycling07:42
40.Eri YonamineAlé Cipollini07:47
41.Eva BuurmanBoels-Dolmans Cycling Team09:15
42.Lucía GonzalezBizkaia Durango09:49
43.Eugenia BujakBTC City Ljubljana10:03
44.Nadia QuagliottoAlé Cipollini11:20
45.Lorena LlamasMovistar Team11:38
46.Charlotte BeckerFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope11:43
47.Nikola NoskovaBigla Pro Cycling12:46
48.Aroa Nicole Gorostiza UlloaBizkaia Durango14:34
49.Anna TrevisiAlé Cipollini14:56
50.Mikayla HarveyBigla Pro Cycling14:57
51.Urska ZigartBTC City Ljubljana15:31
52.Leah ThomasBigla Pro Cycling16:29
53.Amalie DideriksenBoels-Dolmans Cycling Team
54.Lara VieceliWNT-Rotor Pro Cycling16:35
55.Gabrielle Pilote-fortinWNT-Rotor Pro Cycling16:45
56.Anna PotokinaServetto-Piumate-Beltrami TSA17:18
57.Vania CanvelliBepink17:38
58.Paula PatinoMovistar Team17:39
59.Mireia Trias JordanSopela Women's Team18:33
60.Jolien D'hooreBoels-Dolmans Cycling Team19:12
61.Greta RichioudFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope19:24
62.Aafke SoetWNT-Rotor Pro Cycling
63.Jade WielFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope19:46
64.Nicole SteigengaBepink20:04
65.Marissa BaksBiehler Pro Cycling Team20:09
66.Sandra AlonsoBizkaia Durango20:11
67.Roos HoogeboomBiehler Pro Cycling Team20:28
68.Sara PentonTeam Virtu Cycling20:41
69.Louise Norman HansenTeam Virtu Cycling
70.Ilaria SanguinetiValcar Cylance Cycling23:29
71.Asja PaladinValcar Cylance Cycling23:36
72.Julia CasasSopela Women's Team23:53
73.Alexandra ManlyMitchelton-Scott24:27
74.Jelena EricAlé Cipollini
75.Quinty TonBiehler Pro Cycling Team24:35
76.Henrietta ColborneBiehler Pro Cycling Team24:42
77.Jessica AllenMitchelton-Scott25:40
78.Gracie ElvinMitchelton-Scott26:38
79.Francesca PattaroBepink28:14
80.Tanja ErathCanyon SRAM Racing28:31
81.Martina AlziniBigla Pro Cycling30:07
82.Lauretta HansonTrek-Segafredo Women31:16
83.Mireia BenitoMassi-Tactic Women Team31:20
84.Iurani BlancoSopela Women's Team33:08
85.Sandra MoralMassi-Tactic Women Team33:21
86.Anna PlichtaTrek-Segafredo Women37:13

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: