Samuel Sanchez zdyskwalifikowany na dwa lata

Samuel sanchez

Samuel Sanchez został na dwa sezony zdyskwalifikowany przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI) za naruszenie przepisów antydopingowych.

Unia w specjalnym komunikacie poinformowała o zakończeniu sprawy emerytowanego już kolarza. Z dostępnych informacji wynika, że organy antydopingowe zaakceptowały wytłumaczenie Hiszpana, który winą za pozytywny test obarczył zanieczyszczony suplement.

UCI nie podała szczegółów sprawy. Wymiar zawieszenia i opis decyzji sugerują jednak, że Sanchez zaakceptował najsurowszą z kar przewidzianych w przypadku wykazania, że substancja zabroniona pochodziła z produktu zanieczyszczonego i że na zawodniku nie ciąży istotna wina lub zaniedbanie (10.5.2.1 Kodeksu WADA).

Sanchez w sierpniu 2017 roku został tymczasowo zawieszony po pozytywnym teście na GHRP-2, syntetyczny peptyd wzmagający uwalnianie hormonu wzrostu. Hiszpan, mistrz olimpijski z 2008 roku, został zwolniony przez swój ówczesną ekipę, BMC Racing, i z końcem 2017 roku zakończył sportową karierę.

Sprawa dziś 41-letniego byłego zawodnika przycichła, ale według UCI rozwiązanie jej nie mogło odbyć się szybciej. Do ustalenia pochodzenia środka potrzebne miały być liczne ekspertyzy oraz "dodatkowe postępowania".

Sanchez oficjalnie zdyskwalifikowany jest do sierpnia 2019 roku.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: