Moreno Moser zakończył karierę

W wieku 28 lat zawodową karierę zakończył Moreno Moser, informuje "La Gazzetta dello Sport".

Włoski kolarz, zwycięzca Tour de Pologne (2012), Eschborn-Frankfurt (2012), Strade Bianche (2013) i Trofeo Laigueglia (2012, 2018), nie czuje się na siłach by kontynuować zawodowe ściganie.

Nie jestem w stanie utrzymywać dyspozycji pozwalającej na walkę w wyścigach, w których startuję. Jestem zwycięzcą, ale okresy słabości stały się coraz dłuższe. Nie wynikają one z problemów fizycznych, po niezliczonych testach wykluczyliśmy choroby. W tej sytuacji wolę nie męczyć się niepotrzebnie

– powiedział włoskiemu dziennikowi.

Moser do światowej czołówki przebił się pięcioma triumfami w 2012 roku. Siostrzeniec Francesco Mosera w 2013 roku wygrał też Strade Bianche, ale od tego czasu jego kariera zwolniła – po połączeniu struktur ekipy Cannondale i grupy Garmin w 2015 roku nie odnalazł się w nowym otoczeniu i przeskoczył do kazachskiej Astany. W jej barwach nie było wiele lepiej – Moser nie kończył wyścigów i tylko wiosną 2018 roku zdołał wygrać Trofeo Laigueglia.

Jego ostatnim zespołem była włoska drużyna pro-kontynentalna Nippo Vini Fantini Faizane.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: