Rod Ellingworth opuści Team Sky

Rod Ellingworth, dyrektor ds. szkoleniowych Team Sky, znalazł nowego pracodawcę.

Ellingworth w Team Sky pracował od powstania zespołu w 2010 roku, pełniąc funkcję dyrektora ds. szkoleniowych i odpowiadając za prowadzących składy dyrektorów sportowych. Wcześniej przez lata obracał się w strukturach British Cycling, szkoląc orlików i na drodze życiowej i kolarskiej towarzysząc takim zawodnikom jak Mark Cavendish czy Geraint Thomas. Do 2018 roku był też selekcjonerem brytyjskiej kadry narodowej.

Brytyjczyk przez lata był członkiem grupy kierującej zespołem Sky i odpowiedzialnej za planowanie i wdrażanie strategii, która pozwoliła ekipie sięgnąć po sześć zwycięstw w Tour de France.

Grupa Sky w specjalnym komunikacie potwierdziła, że 46-latek objąć ma kierownicze stanowisko w zespole Bahrain-Merida. Według portalu "Cyclingnews" rozmowy między grupą Brenta Copelanda i Ellingworthem trwać miał już jakiś czas, a pośrednikiem miała być firma McLaren, sponsor bliskowschodniej formacji.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: