Healthy Ageing Tour 2019. Nikola Wielowska 6. wśród juniorek

Nikola Wielowska zajęła 6. miejsce w końcowej klasyfikacji Healthy Ageing Tour, zaliczanego do cyklu Pucharu Narodów juniorek (2.Ncup).

Równolegle do rozgrywanego w Holandii Healthy Ageing Tour kobiet (2.1) rozgrywany był także, pod tę samą nazwą, wyścig dla juniorek. Rywalizacja zawodniczek do lat 19 stanowiła jedną z odsłon cyklu Pucharu Narodów, a zatem była jedną z najważniejszych juniorskich imprez w sezonie.

Healthy Ageing Tour juniorek podzielony został na trzy etapy rozgrywane w północnej części Holandii. Pierwszy odcinek liczył niespełna 82 kilometry i zapętlony był wokół Musselkanaal. Następnego dnia na młode kolarki czekał 68-kilometrowy odcinek wokół Heereveen, a w niedzielę pokonać one musiały 77 kilometrów ze startem i metą w Midwoldzie.

Zdecydowanie najlepszą zawodniczką całego wyścigu była Amerykanka Megan Jastrab. Wygrała ona dwa z trzech rozegranych etapów, jedynie raz ustępując na mecie Holenderce Femke Gerritse. W końcowej klasyfikacji generalnej miejsc na podium dopełniły Brytyjka Elynor Backstedt oraz wspomniana Geeritse.

Bardzo dobry występ w kraju tulipanów odnotowała także Nikola Wielowska. Ścigająca się na co dzień w KK Ziemia Darłowska zawodniczka zakończyła rywalizację na wysokim, 6. miejscu, kończąc kolejne etapy odpowiednio na 4., 13. i 3. pozycji.

Wychowanka darłowskiego klubu ma bez wątpienia dobry początek sezonu. W miniony weekend odniosła zwycięstwo zarówno w kryterium w Dzierżoniowie, jak i w Ślężańskim Mnichu, który oficjalnie otworzył sezon szosowy w Polsce. Dobra jazda w holenderskim Pucharze Narodów jest nie tylko potwierdzeniem dobrego przygotowania Wielowskiej do sezonu, ale również potencjału, jaki drzemie w 17-latce.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: