Torowe Mistrzostwa Europy 2022. Brązowe medale Karwackiej, Łoś i Sibiak oraz Wielowskiej

Urszula Łoś na torze

Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak w sprincie drużynowym oraz Nikola Wielowska w scratchu: reprezentacja Polski w Monachium zdobyła dwa brązowe medale Torowych Mistrzostw Europy.

Polskie sprinterki w pierwszej rundzie zmagań wykręciły trzeci czas (38.970) i awansowały do finału z reprezentacją Francji. Wynik 39.164 dał im miejsce na podium, a Mathilde Gros, Julie Michaux i Taky Marie Divine Koume musiały zadowolić się czwartą lokatą (39.341).

Złoto wywalczyły Niemki – Emma Hinze, Pauline Sophie Grabosch i Lea Sophie Friedrich – które z wynikiem 38.061 w finale pokonały Holenderki: Kyrę Lamberink, Hetty van der Wouw, Shanne Braspennicx i Steffie van der Peet (38.304).

Brązowy medal w wyścigu scratch zdobyła Nikola Wielowska. Polka w 10-kilometorwej rywalizacji legła tylko Norweżce Anicie Yvonie Stenberg oraz Brytyjce Jessice Roberts.

Torowe Mistrzostwa Europy odbywają się w Monachium w ramach imprezy, która łączy rywalizację w 9 różnych sportach, a w kolarstwie w czterech dyscyplinach: w kolarstwie szosowym, torowym, MTB i BMX Freestyle. Wyścigi torowe zaplanowane są między 11 a 16 sierpnia.