EduBike - Rowerowa platforma edukacyjna na smartfony

EduBike

EduBike - Rowerowa platforma edukacyjna, zwiększająca świadomość i umiejętności każdego rowerzysty, dostępna od 1 kwietnia w sklepie Google Play na urządzenia z systemem Android.

Jednym z głównych celów fundacji Kult, jest zwiększanie świadomości i edukowanie w zakresie bezpiecznego poruszania się na rowerze w ruchu drogowym. Doświadczenie w organizacji licznych festiwali na terenie całej Polski pozwoliło zidentyfikować potrzeby rowerzystów i po miesiącach prac odpowiedzią na zauważone problemy jest aplikacja EduBike.

Narzędzie skierowane jest głównie do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, które przygotowują się do egzaminów na kartę rowerową. Dzięki aplikacji zyskają wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz poprawią umiejętności bezpiecznej jazdy na rowerze.

Aplikacja została podzielona na dwie części - teoretyczną i praktyczną.

Część teoretyczna służy przekazaniu wiedzy i pojęć z zakresu przepisów ruchu drogowego. Każdy dział zakończony jest podsumowującym quizem, który sprawdza wiedzę zdobytą na tym etapie.

W części praktycznej, drużyna Doka Downhill City Team zaprezentuje jak bezpiecznie przeprowadzić poszczególne manewry w ruchu drogowym oraz na co zwracać szczególną uwagę aby nie doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Aplikacja Edu Bike ma za zadanie wspierać rodziców, nauczycieli, dyrektorów szkół i instruktorów w przygotowaniu podopiecznych do egzaminu na kartę rowerową, promując aktywne i bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym.

Dowiedz się więcej: https://www.facebook.com/edubikeapp/ lub https://fundacjakult.pl/

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: