[Ogłoszenia] Modernizacje, dobra zmiana dla Rowery.org

Czerwony dzwonek i PWA, czyli dwa ulepszenia, które powinny ułatwić Wam korzystanie z serwisu Rowery.org.

W duchu poprawiania, usprawniania oraz ogólnego ulepszania postanowiliśmy ułatwiać Wam, drodzy czytelnicy, odbiór naszych treści. Mamy kilka zmian, które na pewno spodobają się wielu z Was.

Może nie aplikacja, ale...

Idąc z duchem technologii wprowadziliśmy rozszerzenie PWA do naszego serwisu. Co to jest? Progressive Web Apps pozwala stronom internetowym na współpracę z przeglądarką tak, aby udostępniać treści lokalnie, bez połączenia z internetem oraz bardziej przypominać aplikację na waszych telefonach. W skrócie, funkcja, która sprawia, że strona internetowa traktowana jest przez systemy Android i Windows 10 jak aplikacja.

Powiadomienie PWA

Jeśli w Twojej przeglądarce pojawi się taki komunikat na dole strony to możesz "zainstalować" stronę jako aplikację na swoim urządzeniu.

Tak, wiem – to nie jest aplikacja. To jest prostsze, szybsze, nie wymaga aktualizacji, nie zajmuje pamięci w Twoim telefonie. I choć jest to rozwiązanie nieco prostsze, to jednak bije na głowę alternatywę, czyli... nic 🙂

A skoro mowa o brakujących rzeczach, to mamy dla Was...

Powiadomienia

Bo chyba każdy chce wiedzieć, co dzieje się w świecie kolarstwa. Teraz, zaraz. Zatem mamy powiadomienia, które szczególnie w powiązaniu z powyższym rozszerzeniem bardzo ułatwia życie. 

Po każdej publikacji nowego artykułu, o ile piszący redaktor uzna iż jest on wart natychmiastowego poinformowania czytelników o nim, otrzymasz powiadomienie na swoim pulpicie komputera, na swoim smartphonie, etc. Na przykład takie:

Powiadomienie PUSH

Powiadomienie Push na smartphonie

Po jego kliknięciu otworzy się od razu albo zainstalowana aplikacja, albo po prostu przeglądarka. Podobne, choć nieco mniej spektakularne powiadomienia można otrzymywać na komputerze w formie natywnych powiadomień danego systemu. 

Aby uruchomić tę magiczną funkcję wystarczy kliknąć a ikonę powiadomień na dole strony i postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Proste, szybkie, skuteczne. Tak to wygląda w dużym skrócie:

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. losadamos

  8 marca 2019, 11:59 o 11:59

  Bardzo ładnie, bardzo ładnie, ale irytują mnie wyskakujące na dole ekranu reklamy. Nie wiem czy to kwesta konfiguracji oprogramowania na moim komputerze, czy efekt modernizacji (ulubionego!) portalu. Wcześniej tego nie było...
  Może jakaś podpowiedź jak wyeliminować wyskakujące reklamy? Czy już tak po prostu ma być i trzeba się z tym pogodzić - nowe idzie 🙂 pozdRower

  • Naczelny

   12 marca 2019, 13:46 o 13:46

   Wiesz, serwer kosztuje. Ja przez ostatnie 20 lat wsadziłem w rowery.org zapewne równowartość niejednego topowego roweru. Zaakceptuj reklamy od czasu do czasu, może nawet kliknij to nam trochę pomożesz utrzymać serwery...

   • losadamos

    14 marca 2019, 13:04 o 13:04

    Sprawa jasna! Dziękuję za wyjaśnienie.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: