Strade Bianche Donne 2019. Skalniak u boku Vos i Moolman-Pasio

Ashleigh Moolman-Pasio oraz Marianne Vos poprowadzą zespół CCC-Liv na trasie Strade Bianche Donne.

Zawodniczka z RPA w przeszłości dwukrotnie meldowała się w czołówce włoskiego wyścigu, ale nigdy nie udało jej się wywalczyć miejsca na podium. Przed rokiem na mecie zameldowała się jako ósma, w 2015 roku finiszowała natomiast czwarta.

W tym sezonie 33-latka wygrała już krajowe mistrzostwa w wyścigu ze startu wspólnego i zajęła trzecie miejsce w Setmana Valenciana (2.2). Dobry wynik w Strade Bianche jest jej pierwszym celem wiosny.

W składzie holenderskiej grupy zobaczymy także Marianne Vos, Agnieszkę Skalniak, Jeanne Korevaar, Riejanne Markus oraz Paulienę Rooijakkers.

Ashleigh jest w formie, co widzieliśmy na Omloop Het Nieuwsblad. Strade Bianche odpowiada jej bardziej, trasa jest oczywiście trudniejsza. Trudno powiedzieć, czego możemy spodziewać się po Marianne. To będzie jej pierwszy wyścig na szosie w tym roku. Na pewno będzie się chciała pokazać, przygotowywała się do startu na obozie treningowym w Hiszpanii

– wyjaśniał dyrektor sportowy zespołu Jeroen Blijlevens.

Wyścig otwierający cykl Women's WorldTour w tym roku ponownie poprowadzi uroczymi drogami Toskanii, a w jego programie wyznaczono 31 kilometrów po szutrowych "białych drogach". Finał tradycyjnie odbędzie się na stromej ściance w Sienie.

Ścieżki CCC-Liv. Ashleigh Moolman-Pasio w poszukiwaniu zwycięstw

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: