Nabór do redakcji Rowery.org

logo Rowery.org

Wortal Rowery.org poszukuje współpracowników.

Twoje imię i nazwisko też może pojawiać się na naszej stronie. Twoje opinie o grupie facetów lub kobiet w lycrze mogą budzić ożywione dyskusje. Tak, Twoje zdjęcie również może pojawiać się na plakietkach z akredytacjami. Tak, Twoje analizy mogą czytać kolarze przy kawie przed wyścigiem.

Tak, planujemy rozbudować naszą redakcję. Nie robimy tego często. Ludzie zebrani pod naszym logo są ze sobą trwale zżyci i rozszerzenie tego składu, wpuszczenie kogoś do naszego dziwnego światka, to jak powiększenie rodziny. Ale próbujemy, może to będziesz właśnie Ty?

Na wody Internetu wypłynęliśmy w roku 1997 i od tego czasu uważnie śledzimy polski i światowy peleton, jesteśmy zatem najstarszym w kraju serwisem internetowym poświęconym kolarstwu. Na przestrzeni lat pojawialiśmy się i nadal pojawiamy się na tych mniejszych i tych największych imprezach w kalendarzu. By daleko nie szukać – w drugim tygodniu maja nasza redakcja rozbita była między wyjazdy na Giro d’Italia i CCC Tour – Grody Piastowskie.

Jeśli interesujesz się zawodowym kolarstwem, u nas otwartych jest sporo ścieżek. Kolarstwo szosowe to nasza domena, ale mile widziane są teksty o problematyce MTB czy toru. Chętnie wciągniemy więcej osób w poważne pisanie o peletonie kobiet, a jeśli bliskie Ci są kwestie krajowego podwórka lub wyścigów młodzieżowych, także jesteśmy otwarci na rozmowę.

Jednym słowem w ramach naszej platformy oferujemy możliwość rozwinięcia skrzydeł w tematyce, którą lubisz, ale na pewno zachęcimy też do krytycznego myślenia i zmierzenia się z nieznanymi Ci rewirami kolarstwa. Jeśli brzmi to zachęcająco, napisz do nas, porozmawiajmy.

Kandydat idealny

… nie istnieje. O kolarstwie na naszych łamach piszą osoby, które przed trafieniem do nas szły różnymi drogami. Łączy nas pasja dla kolarstwa, chęć doskonalenia się i opowiedzenia historii w języku polskim w sposób rzetelny, interesujący i obiektywny.

Od osób zainteresowanych wymagamy zatem przede wszystkim chęci do nauki, rzetelności w wykonywaniu przyjętych na siebie zadań i pomysłowości. Umiejętność poprawnego pisania jest obowiązkowa, dużym atutem jest znajomość języka obcego, szczególnie angielskiego. Wcześniej zdobyte doświadczenie jest mile widziane, ale nie jest żadnym wymogiem. Wiek także nie gra roli.

20 lat Rowery.org

Co oferujemy?

Wortal jest przedsięwzięciem non-profit, co wyklucza jakiekolwiek wynagrodzenie za pisane teksty. Oferujemy jednak praktykę dziennikarską, możliwość realizacji zaplanowanych przez redakcję projektów oraz wdrażanie własnych inicjatyw.

Redaktorom umożliwiamy wyjazdy na imprezy kolarskie w Polsce i na świecie, pokrywając koszty lub część kosztów takowych wyjazdów i zapewniając akredytacje. To pozwala na oswojenie się z kolarskim światkiem i wyjście poza pisanie tekstów sprzed telewizora, a także na poćwiczenie języków obcych, zdobycie umiejętności komunikacji i organizacji.

Osoby pracujące z nami odpowiedzialne są za zarządzaniem mniejszymi lub większymi projektami. Bez względu na to, czy jest to raport, zapowiedź wyścigu czy inny tekst, cenimy pomysłowość i szukanie wątków, których inni nie poruszyli. Przy tym jednak pokazujemy jak poruszać się po wielojęzycznym świecie kolarskiej prasy, multum stron internetowych oraz social mediów. Uczymy oceny źródeł, ich interpretacji oraz zarządzaniem treścią.

Dzięki temu podejściu mamy nadzieję na kontynuowanie długiej tradycji dostarczania wysokiej jakości materiałów, ale także na to, że zdobyte umiejętności nasi redaktorzy wykorzystają poza kolarskim uniwersum.

Dlaczego Rowery.org?

Nasz wortal kolarskie informacje wypuszczać zaczął gdy sieć WWW dopiero wchodziła do szerszego użytku w Polsce. Robiliśmy to i nadal robimy w wolnym czasie, ciesząc się tym, że nasze hobby stanowi ważne źródło informacji dla najlepszych polskich zawodników i zawodniczek, polskiego peletonu oraz śledzących kolarstwo kibiców. Przez 20 ostatnich lat nagrodą za tę pracę było zbudowanie grupy wiernych czytelników i wyrobienie sobie marki, która kojarzona jest z rzetelnością, bezstronnością i która dba przede wszystkim o pokazanie wieloaspektowości omawianych tematów.

W naszej pracy definiują nas dwa słowa. Elastyczność i edukacja.

Elastyczność, bo nie mamy wyznaczonych godzin pracy, nie oczekujemy, że pod telefonem na baczność stał będziesz. Kardynalną zasadą redakcji jest – piszesz ile możesz, ile chcesz. Masz pomysł na 5 tekstów? Świetnie, nie obrazimy się. Nie piśniesz słowa przez dwa dni? W porządku, kolarstwo to nie całe Twoje życie.

Edukacja. Teksty, które nam prześlesz będą zawierały błędy. Będą niedostosowane do formatu publikacji. Będą nieobiektywne, źle zbudowane. Cokolwiek to będzie, dowiesz się o tym pierwszy. Nie opublikujemy tekstu, który nie spełnia naszych wymogów, który zawiera błędy. Nie skreślimy go i nie zakopiemy. Jeśli będzie źle, pokażemy jak zmienić i nad czym pomyśleć. Będziesz poprawiał. Do skutku. I następny napiszesz lepiej.

Brzmi strasznie, ale nie jesteśmy przecież polonistami poprawiającymi klasówki. Błędy zdarzają się i nam, a choć piszemy od wielu lat i mamy wypracowane pewne standardy, ciągle jesteśmy otwarci na nowe. Doświadczeniem chętnie dzielimy się z młodszymi kolegami i mamy nadzieję, że umiejętności zdobyte pod naszymi banerami przydadzą im się w toku nauki i kariery zawodowej.

Porozmawiajmy

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres szosa@rowery.org. W wiadomości prosimy o przedstawienie się, opisanie swojego zainteresowania kolarstwem, a także załączenie próbki tekstu na dowolny temat.

Redakcja zastrzega sobie prawo do odpowiedzi tylko na wybrane zgłoszenia.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: