Katarzyna Niewiadoma zaczyna sezon 2019 na trasie Omloop Het Nieuwsblad

Katarzynia Niewiadoma

Katarzyna Niewiadoma drugi sezon w barwach Canyon-SRAM rozpocznie występem w klasyku Omloop Het Nieuwsblad.

Belgijski wyścig, tradycyjny początek kampanii wiosennych klasyków, rozgrywany jest na 123-kilometrowej trasie z Gandawy do Ninove i odbędzie się 2 marca, finiszując około półtorej godziny przed zakończeniem wyścigu mężczyzn.

Grupa Canyon-SRAM w przetarciu na brukach liczy na drugą przed rokiem Amerykankę Alexis Ryan, którą wspierały będą Brytyjki Alice i Hannah Barnes, Włoszka Elena Cecchini, zwyciężczyni wyścigu z 2013 roku, Australijka Tiffany Cromwell, a także Niewiadoma.

Dla 24-letniej zawodniczki będzie to początek sezonu a zarazem czwarty występ w belgijskim wyścigu. Niewiadoma zmagania na brukach kończyła w przeszłości dwukrotnie, na 16. (2015) i 12. (2017) miejscach.

Ten wyścig zawsze przywodzi na myśl wielką batalię, bardzo nerwową i stresującą. Każda zawodniczka chce być z przodu przed sekcjami bruków lub pagórkami, więc przez cały czas trzeba być w pełni skoncentrowaną. Wyścig jest nieprzewidywalny, może wygrać każda zawodniczka, sprinterka albo góralka. Trzeba być silną i wiedzieć, jak zabrać się do tych bruków i pagórków

– powiedziała przed startem Polka.

Na trasie Omloop Het Nieuwsblad wyrośnie 10 podjazdów, a w finale kombinacja Muur-Kapelmuur i Bosberg, ze szczytu którego do mety pozostanie 12 kilometrów.

Zmagania pań przed rokiem zakończył finisz z około 40-osobowej grupy, który najlepiej rozegrała Christina Siggaard, pokonując Alexis Ryan oraz Marię Giulię Confaloieri.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: