Sep Vanmarcke z nadzieją na zwycięstwo w Omloop Het Nieuwsblad

Sep Vanmarcke (EF Education First) przystępuje do tegorocznego Omloop Het Niuewsblad (2 marca) z nadzieją na powtórzenie zwycięstwa z 2012 roku.

Belg w tym roku ma już za sobą jedenaście dni wyścigowych, a na trasie etapówki Tour de Haut Var udało mu się wygrać pierwszy etap. Wyścig Omloop Het Nieuwsblad rozpocznie najważniejszą dla 30-latka część sezonu, kampanię wiosennych klasyków.

Tour du Haut Var 2019: etap 1. Przebudzenie Sepa Vanmarcke'a

Przed sobotnim wyścigiem, Vanmarcke stawiany jest w gronie głównych faworytów - Belg wygrał ten klasyk w 2012, a w latach 2017 i 2018 zajmował 3. miejsce. Będzie to dla Vanmarcke'a ósmy start w tym wyścigu.

Taktyka polega na tym, że tak naprawdę nie ma taktyki w tego typu wyścigach! Zasadniczo we wszystkich tych klasykach pierwsza połowa wyścigu polega głównie na tym, aby zmęczyć peleton, a następnie w połowie wyścigu zaczynają się podjazdy, bruki i tym samym ataki 

 - tłumaczył kolarz EF Education First.

Wszystko się może zdarzyć! Trzeba walczyć o swoją pozycję i musimy współpracować z kolegami z drużyny. Wierzę, że doprowadzą mnie do ostatnich kilometrów na właściwej pozycji

  • dodał. 

W wyścigu Omloop Het Nieuwsblad Vanmarcke wspierany będzie przez Taylora Phinneya, Sebastiana Langevelda, Mattiego Breschela, Mitchella Dockera, Alexa Howesa oraz Toma Scully'ego.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: