Tour du Haut Var 2019. Romain Bardet rozpoczyna sezon

Tour du Haut Var będzie pierwszym startem Romaina Bardeta w sezonie 2019.

W tym roku Romain Bardet zdecydował się nieco później wejść w rytm wyścigowy. W ostatnich latach zawodnik AG2R La Mondiale rozpoczynał ściganie w styczniu lub na samym początku lutego. Tym razem pierwsze przetarcie zaliczy podczas rodzimego Tour Cycliste International du Haut Var, który rozegrany zostanie 22 lutego.

Cieszę się, że wracam do ścigania. Od 2012 roku, kiedy wszedłem na zawodową ścieżkę kolarską, nigdy nie zaczynałem sezonu tak późno. W tym roku pozwoliłem sobie na zabawę w innych dziedzinach sportu, ale poświęciłem też czas na solidne przygotowania. Starty w lutym traktuję jako przygotowania do wyścigów WorldTour w marcu

tłumaczył Bardet w komunikacie prasowym zespołu.

Fajnie jest startować we Francji, na trasach tak wymagających jak Tour du Haut Var. Ponieważ walczył będę z kolarzami, którzy mają więcej dni wyścigowych w nogach, moim celem jest złapanie odpowiedniego rytmu, którego nie dadzą mi treningi

dodał.

Jeśli chodzi o plany na najbliższy rok, to początkowo Bardet rozważał możliwość udziału w tegorocznym Giro d'Italia, co byłoby dla niego debiutem. Ostatecznie jednak nie zdecydował się na tak poważne zmiany w kalendarzu startów. Ponownie skupi się on na Tour de France, wokół którego zbudowany zostanie cały jego plan na ten sezon. Pośród jego kluczowych wyścigów znalazły się m.in. marcowe Paryż - Nicea i Volta Ciclista a Catalunya, a także kwietniowe Liege - Bastogne - Liege. Decydującym sprawdzianem formy przed "Wielką Pętlą" będzie zaś czerwcowe Cruteirum du Dauphine.

Dla niespełna 29-letniego kolarza z Brioude rozpoczynający się w najbliższą niedzielę sezon będzie dziewiątym, który spędzi w barwach ekipy AG2R. Dotychczasowym najlepszym rezultatem, jaki Bardet wywalczył na Tourze, było 2. miejsce w klasyfikacji generalnej zajęte w 2016 roku. Na podium w Paryżu stanął on również 12 miesięcy później, kończąc wówczas wyścig na 3. pozycji. W latach 2015-2017 sięgał on również po etapowe zwycięstwa na najbardziej prestiżowym z wyścigów w światowym kalendarzu.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: