Więczkowski z szansą we Francji | Plapp ponownie mistrzem Australii | Bardet chce etapu Giro

Paweł Więczkowski na zapleczu EF Education-EasyPost. Luke Plapp będzie jeździł w koszulce mistrza Australii. Wiadomości z niedzieli, 7 stycznia.

Wiadomości dnia

23-letni Luke Plapp po raz trzeci z rzędu został mistrzem Australii w wyścigu ze startu wspólnego.

Zawodnik Jayco AlUla po dwójkowym finiszu, a właściwie wspólnym wjeździe na metę, pokonał Chrisa Harpera. Na podium stanął również Kelland O’Brien, który przyjechał ze stratą ponad 6 minut. Obaj z tego samego zespołu co zwycięzca.

Kolarze rywalizowali na trasie Buninyong – Buninyong (185,6 km), z szesnastokrotnym podjazdem na Mt. Buninyong (3 km; 5,1%).

Na podobnej trasie, o długości 105 kilometrów, mistrzynią Australii została Ruby Roseman-Gannon.

Zawodniczka Liv AlUla Jayco była najszybsza z 11-osobowej grupy, wyprzedzając Laurettę Hanson (Lidl-Trek) i Alexandre Manly (Liv AlUla Jayco).

Romain Bardet w swojej karierze wygrał etapy na Tour de France i Vuelta a Espana, ale wciąż brakuje mu takiego skalpu Giro d’Italia. 33-letni francuski góral, u schyłku swojej kariery, ma nadzieję sięgnąć po to trofeum.

Zawodnik Team dsm-firmenich PostNL powiedział o to w rozmowie z Eurosportem.

Chciałbym przed zakończeniem kariery wygrać etap Giro. To byłby wspaniały moment, mimo że nie mam jeszcze dużego doświadczenia w Giro. Tylko dwa razy brałem udział [w latach 2021 i 2022] i tylko raz udało mi się dotrzeć do mety.

Na potwierdzenie tego czy Bardet wystartuje w tym sezonie w „Corsa Rosa” przyjedzie poczekać do poniedziałkowego spotkania kolarzy dsm-firmenich PostNL z dziennikarzami.

Szkoleniowe zaplecze grupy EF Education-EasyPost w sezonie 2024 będzie występować jako amatorska drużyna francuska, pod nazwą NIPPO-EF-Martigues.

W składzie znalazło się siedmiu Japończyków, pięciu Francuzów, dwóch Bułgarów, Australijczyk, Hiszpan, Fin, Irlandczyk i Polak, 10. zawodnik zeszłorocznego Dookoła Mazowsza (2.2), 19-letni Paweł Więczkowski.

Ekipę poprowadzą Hristo Zajkov i Anthony Maldonado.