UAE Tour 2019. Bevin, Mareczko i De Marchi w składzie CCC Team

Kamil Gradek napędzający peleton

Na kilku frontach sprawdzą się kolarze polskiego zespołu CCC na szosach Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Podczas UAE Tour (24 lutego - 2 marca) ich możliwości na tle światowej czołówki zweryfikują dwa długie górskie finisze, dwa sprinty z peletonu i jazda drużynowa na czas.

Polska formacja w dobrze obsadzonym wyścigu WorldTour wystawia skład mający przed sobą kilka zadań. Na płaskich odcinkach w rozgrywki sprinterów wmieszać się spróbuje Jakub Mareczko. Do tego, cały zespół sprawdzi dyspozycję w jeździe drużynowej na czas, a Nowozelandczyk Patrick Bevin, Włoch Alessandro De Marchi czy Hiszpan Victor de la Parte lub Belg Serge Pauwels myśleć mogą o próbie zaistnienia w klasyfikacji generalnej.

Mamy nieźle obstawione wszystkie fronty. Na finiszach z peletonu postawimy na Jakuba Mareczkę, który pokazał już potencjał w tym roku. Patrick Bevin może powalczyć o dobry wynik w klasyfikacji generalnej, ale mamy dość wszechstronny skład z Victorem de la Parte, Alesssandro De Marchim, Łukaszem Owsianem, Sergem Pauwelsem i Joeyem Rosskopfem

 tłumaczył Jackson Stewart, dyrektor sportowy zespołu.

Dla zespołu kluczowym wydarzeniem będzie etap pierwszy, 16-kilometrowa jazda drużynowa na czas. Kolarze CCC Team po raz pierwszy zmierzą się z tego typu wyzwaniem i tym samym sprawdzą efekty przygotowań. Te prowadzili m.in. na torze kolarskim w Walencji, w oparciu o doświadczenie i plany sztabu, który przez lata prowadził zespół BMC Racing i stał za sukcesami tej grupy w wyścigach drużyn.

Pracowaliśmy wraz z naszymi partnerami [technicznymi - przyp. red.] aby przygotować się do tej pierwszej jazdy drużynowej. Wszyscy czekamy na ten etap, chcemy zobaczyć, co uda nam się zdziałać

 dodał Amerykanin.

Program UAE Tour to szeroki wachlarz możliwości. Pierwszy etap wprowadzi różnice, klasyfikację generalną ustawi zaś trzeci odcinek z metą na Jebel Hafeet. Czwartego dnia, na krótkiej i stromej Hatta Dam, można zapisać kolejne straty, ale nie odrobić te dotychczas poniesione, a o ostatecznym układzie podium zadecyduje wspinaczka na Jebel Jais na szóstym etapie.

Nominalnym liderem zespołu CCC zdaje się być Bevin, który dobrze radził sobie podczas Tour Down Under. W ZEA podjazdy są jednak o wiele bardziej wymagające, co sprawić może, że polski zespół zagra kartami bardziej doświadczonych górali. Serge Pauwels, Alessandro De Marchi czy Victor de la Parte mają już za sobą pierwsze starty, a o pierwszeństwie zadecyduje dyspozycja na trasie i odpowiedź organizmu w gorącym klimacie.

Trochę czasu zajęło dojście do siebie po kraksach, ale myślę, że jestem na dobrej drodze, by być w takiej dyspozycji jakiej oczekuję. Od razu dowiemy się jak ekipa radzi sobie w jeździe drużynowej na czas. Pierwsza "drużynówka" w sezonie zawsze przynosi niespodzianki. W takim gronie zajęcie wysokiego miejsca to spore wyzwanie, ale wykorzystamy tę okazję dla przetestowania się przed kolejnymi etapami

zaznaczył mistrz Nowej Zelandii.

Skład CCC Team na UAE Tour (24 lutego - 2 marca):

Patrick Bevin, Victor de la Parte, Alessandro De Marchi, Jakub Mareczko, Łukasz Wiśniowski, Serge Pauwels i Joey Rosskopf.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: