UAE Tour 2019. Kwiatkowski i Moscon prowadzą Team Sky pod nieobecność Froome'a

Moscon z Kwiatkowskim

Michał Kwiatkowski i Gianni Moscon poprowadzą zespół Sky na trasie pierwszej edycji UAE Tour po tym jak ze startu zrezygnował Chris Froome.

Brytyjczyk, który na Bliski Wschód przyjechać miał po rozpoczęciu sezonu w Kolumbii, przeliczyć się miał z obciążeniami treningu i rywalizacji na wysokości. W komunikacie prasowym zespół krótko poinformował o zmianie planów, natomiast sam Froome do sytuacji odniósł się na Twitterze.

Jestem zawiedziony, że ominie mnie UAE Tour. Czekałem na drużynówkę i dwa górskie finisze, ale nie doceniłem wpływu treningu i ścigania na wysokości na swój organizm w tak wczesnej fazie sezonu

 napisał.

Zespół Sky na bliskowschodnich szosach poprowadzą Michał Kwiatkowski oraz Gianni Moscon. Polakowi i Włochowi towarzyszyli będą Francuz Kenny Elissonde, Polak Michał Gołaś, Norweg Kristoffer Halvorsen, Włoch Salvatore Puccio oraz Rosjanin Pavel Sivakov.

UAE Tour rozgrywany jest w Zjednoczonych Emiratach Arabskich po raz pierwszy. Wyścig powstał z połączenia Dubai Tour oraz Abu Dhabi Tour i w tym roku składał się będzie z siedmiu etapów. W programie dwa odcinki dla sprinterów, dwa górskie finisze, 16-kilometrowa jazda drużynowa na czas, etap z metą na niewielkim podjeździe na Hatta Dam (1 km; 4,3%, maks. 17%) oraz odcinek dla klasykowców.

Dla Gianniego i Michała to pierwszy start w sezonie, pierwszy start po bloku zimowych treningów. Będą mogli zobaczyć, gdzie są na tle reszty peletonu. Z naszego punktu widzenia ważna będzie jazda drużynowa na czas, bo tam powstaną różnice między najlepszymi zawodnikami

 tłumaczył dyrektor sportowy brytyjskiej grupy, Dario Cioni.

UAE Tour rozpocznie w niedzielę jazda drużynowa na czas na wyspie Al Hudayriat w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dla klasyfikacji generalnej kluczowe powinny okazać się odcinki zakończone wspinaczkami na Jebel Hafeet (10,8 km; 6,6%) oraz Jebel Jais (19 km, 5,6%).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: