Superprestige 2018/19 #8: Mathieu Van Der Poel osiem na osiem

Mathieu van der Poel

Mathieu van der Poel (Corendon-Circus) wygrał w 36. edycji przełajowego cyklu Superprestige, na zakończenie triumfując w belgijskim Middelkerke.

24-letni Holender wyprzedził Michaela Vanthourenhouta (Marlux–Bingoal) i Toona Aertsa (Telenet Fidea Lions).

Słoneczna pogoda przyciągnęła na zawody mnóstwo widzów, od maluchów z rodzicami, do słusznych wiekiem matron. Trasa była dość wymagająca, miejscami piaszczysta, miejscami błotnista, z jednym siłowym podjazdem.

Van der Poel rozpoczął wyścig rozkojarzony, upadł już na początku w piasek, lecz wiele na tym nie stracił. Widząc kłopoty mistrza świata na prowadzenie wyszedł Aerts, jednak to nie był najlepszy dzień Belga, gdyż wkrótce spadł o kilka pozycji.

Na drugiej pętli oderwał się za to Vanthourenhout, budząc tym lwa. Van der Poel ruszył w pogoń, szybko dogonił i następnie wyprzedził uciekiniera.

W połowie jazdy za mistrzem świata jechała ze stratą trójka Vanthourenhout, Aerts i Quinten Hermans (Telenet Fidea Lions). Ten pierwszy ponownie zaatakował, meldując się na mecie niewiele później od Van der Poela. Aertsowi wystarczyło sił jedynie na Hermansa.

Wyścig kobiet również należał do Holandii. Denise Betsema (Marlux-Bingoal) pokonała Ceylin del Carmen Alvarado (Corendon-Circus). Trzecia finiszowała Belgijka Loes Sels (Pauwels Sauzen-Vastgoedservice).

W klasyfikacji końcowej Superprestige zwyciężyła mistrzyni świata Sanne Cant (Corendon-Circus).

Wyniki Telenet Superprestige 2018/19 #8, Middelkerke:

  1 Mathieu Van Der Poel (Ned) Corendon - Circus             1:00:59
  2 Michael Vanthourenhout (Bel) Marlux - Bingoal              00:17
  3 Toon Aerts (Bel) Telenet Fidea Lions                       00:32
  4 Lars Van Der Haar (Ned) Telenet Fidea Lions                00:40
  5 Quinten Hermans (Bel) Telenet Fidea Lions                  00:48
  6 Kevin Pauwels (Bel) Marlux - Bingoal                       00:57
  7 Gianni Vermeersch (Bel) Steylaerts - 777                   01:39
  8 Joris Nieuwenhuis (Ned)                                    01:52
  9 Jens Adams (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice          02:07
 10 Thomas Pidcock (GBr) Tp Racing                             02:15
 11 Tom Meeusen (Bel) Corendon - Circus                        02:19
 12 Nicolas Cleppe (Bel) Telenet Fidea Lions                   02:24
 13 Jim Aernouts (Bel) Telenet Fidea Lions                     02:51
 14 Michael Boroš (Cze) Creafin Tüv Sud                        03:08
 15 Laurens Sweeck (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice      03:32
 16 Stan Godrie (Ned) Team Charles                             03:50
 17 Felipe Orts Lloret (Spa) Delikia - Ginestar                04:09
 18 Jakob Dorigoni (Ita) Selle Italia - Guerciotti - Elite     04:24
 19 Tim Merlier (Bel) Creafin Tüv Sud                          04:32
 20 Eli Iserbyt (Bel) Marlux - Bingoal                         04:43
 21 Dieter Vanthourenhout (Bel) Marlux - Bingoal               04:54
 22 Thijs Aerts (Bel) Telenet Fidea Lions                      05:02
 23 Ryan Kamp (Ned) Marlux - Bingoal                           05:07
 24 Lander Loockx (Bel) Creafin Tüv Sud                        05:17
 25 Toon Vandebosch (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice     05:23
 26 Loris Rouiller (Swi)                                       05:33
 27 Ingmar Uytdewilligen (Bel) Tarteletto - Isorex             05:42
 28 Sieben Wouters (Ned) Creafin Tüv Sud                       05:52
 29 Kenneth Van Compernolle (Bel)                              06:11
 30 Ben Turner (GBr) Corendon - Circus                         06:29
 31 Arno Debeir (Bel) Marlux - Bingoal
 32 Victor Vandebosch (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
 33 Berne Vankeirsbilck (Bel)
 34 Anton Ferdinande (Bel) Marlux - Bingoal
 35 Gioele Bertolini (Ita) Selle Italia - Guerciotti - Elite
 36 Bart Artz (Ned)
 37 Yannick Peeters (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
 38 Robin Alderweireld (Bel)
 39 Timo Kielich (Bel) Steylaerts - 777
 40 Tomas Kopecký (Cze) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice
 41 Wietse Bosmans (Bel) Creafin Tüv Sud
 42 Eric Thompson (USA)
 43 Jenko Bonne (Bel) Tarteletto - Isorex
 44 Yelle Leaerts (Bel)
 45 Seppe Rombouts (Bel) Creafin Tüv Sud
 46 Yentl Bekaert (Bel) Telenet Fidea Lions
 47 Dario Tielen (Bel)
 48 Andrew Juiliano (USA)
 49 Niels Vandenbroucke (Bel)
 50 Yoni De Bock (Bel)
 51 Pieter Meelberghs (Bel)
 52 Wannes Vanden Bussche (Bel)
 53 Dylan Postier (USA) Garneau-Easton P/B Transitions Lifecare
 54 James Madgwick (GBr)
 55 Jelle De Bock (Bel)

Kobiety

  1 Denise Betsema (Ned) Marlux - Bingoal                      45:13
  2 Ceylin del Carmen Alvarado (Ned) Corendon - Circus         00:45
  3 Loes Sels (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice           01:09
  4 Sanne Cant (Bel) Corendon - Circus                         01:16
  5 Laura Verdonschot (Bel) Marlux - Bingoal                   01:51
  6 Eva Lechner (Ita) Creafin Tüv Sud                          02:04
  7 Yara Kastelijn (Ned) Steylaerts - 777                      02:49
  8 Annemarie Worst (Ned) Steylaerts - 777                     03:06
  9 Inge Van Der Heijden (Ned)                                 03:28
 10 Joyce Vanderbeken (Bel)                                    03:38
 11 Fleur Nagengast (Ned) Telenet Fidea Lions                  03:51
 12 Alice Maria Arzuffi (Ita) Steylaerts - 777                 04:09
 13 Rebecca Fahringer (USA)                                    04:46
 14 Marion Norbert Riberolle (Fra)                             05:18
 15 Karen Verhestraeten (Bel)                                  05:23
 16 Aniek Van Alphen (Ned)                                     05:41
 17 Erica Zaveta (USA) Garneau-Easton P/B Transitions Life     06:53
 18 Jinse Peeters (Bel) Pauwels Sauzen - Vastgoedservice       07:03
 19 Marthe Truyen (Bel) Telenet Fidea Lions                    07:20
 20 Pauline Delhaye (Fra)                                      07:26
 21 Axelle Bellaert (Bel)                                      09:01
 22 Corey Coogan Cisek (USA)
 23 Manon Bakker (Ned)
 24 Gaia Realini (Ita)
 25 Irene Gerritsen (Ned)
 26 Mascha Mulder (Ned)
 27 Lotte Jacobs (Ned)
 28 Kim Van De Putte (Bel)
 29 Julie De Wilde (Bel)
 30 Rebecca Gross (USA)
 31 Maria Parajon Fuentes (Spa)
 32 Tine Rombouts (Bel)
 33 Tess Van Loy (Bel)
 34 Jo Blanchaert (Bel)
 35 Tiger-Lil Harinck (Bel)

Cykl Telenet Superprestige 2018/19:

#1, Gieten: Mathieu van der Poel w pełnym gazie
#2, Boom: Mathieu van der Poel na luzie
#3, Ruddervoorde: Mathieu van der Poel dominuje, Eli Iserbyt podgryza
#4, Gavere: Mathieu Van Der Poel kontynuuje swoją serię
#5, Zonhoven: Mathieu Van Der Poel na piaskach Zonhoven
#6, Diegem: Mathieu Van Der Poel wieczorową porą
#7, Hoogstraten: Mathieu van der Poel wciąż niepokonany

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: