Daniel - odzież kolarska

Tour de la Provence 2019. etap 3. Philippe Gilbert po szalonej walce

Philippe Gilbert (Deceuninck-Quick Step) wygrał w Le Castellet dynamiczny trzeci odcinek wyścigu Tour de la Provence.

Za Belgiem finiszował Toms Skujins (Trek-Segafredo), zaś trzecie miejsce zajął Tony Gallopin (AG2R La Mondiale). Prowadzenie utrzymał Gorka Izagirre (Astana). 

Kolejny pagórkowaty odcinek czekał na zawodników biorących udział w francuskiej etapówce. Lwią część rywalizacji stanowiło pięć 30-kilometrowych okrążeń po okolicach toru wyścigowego Paul Ricard, na którym znajdowała się meta. Utrudnieniem na rundzie był pokonany pięciokrotnie podjazd pod La Brulat (3,1 km; 7,5%), z czego ostatnia wspinaczka pod przeszkodę znajdowała się 11 kilometrów przed metą.

Wysokie tempo po starcie ostrym powstrzymało uciekinierów, odjazd zawiązał się dopiero 50 kilometrów później, u podnóża pierwszego wjazdu na La Brulat. Zaatakowali Quentin Jauregui (AG2R La Mondiale), Matteo Moschetti i Michael Gogl (obaj Trek-Segafredo), Kasper Asgreen (Deceuninck-Quick-Step), Matthias Brändle (Israel Cycling Academy), Dries De Bondt (Corendon-Circus), Anthony Maldonado (St-Michel-Auber 93), Ramunas Navardauskas (Delko Marseille Provence) i Lennard Kämma (Team Sunweb), tworząc dziewięcioosobową czołówkę. Maksymalna przewaga grupki wynosiła trzy i pół minuty. 

Na czele peletonu długo kręciła grupa Astana, prowadząc jadącego w koszulce lidera Gorkę Izagirrego. Dopiero 45 kilometrów przed metą do pracy wzięli się zawodnicy Team Sky i Groupama-FDJ, chwilowo dzieląc peleton na dwie części i powodując mocny spadek przewagi uciekinierów. Przedostatnią wspinaczkę czołówka zakończyła półtorej minuty przed grupą faworytów. 

Selekcja mocno zmniejszyła peleton - ostatnią rundę w głównej grupie rozpoczęło około 60 zawodników. Z mającej mniej niż minutę przewagi ucieczki odpadł z kolei Navardauskas, a na ostatnim podjeździe skapitulowali pozostali uciekinierzy. 

Atak z peletonu rozpoczęli David Gaudu i Thibaut Pinot (Groupama-FDJ), za którymi podążyli Gorka Izagirre, Philippe Gilbert, Guillaume Martin (Wanty-Gobert), Rudy Moland (Groupama-FDJ), Eddie Dunbar (Team Sky), Cyril Gautier (Vital Concept-B&B Hotels) i Simon Clarke (EF Education First). Mnożyły się kontry, lecz dziewiątka kręciła razem i premię górską minęła z niewielką przewagą nad pozostałymi. Na płaskowyżu prowadzącym do mety dołączyli jednak kolejni zawodnicy. 

W końcówce Molard ruszył do boju, ciągnąc ze sobą Pierre'a Rollanda (Vital Concept-B&B Hotels), lecz dwaj Francuzi również nie zdołali uzyskać przewagi. Ostatni atak wypuścił Jimmy Janssens (Corendon-Circus), jednak i on został szybko doścignięty. Finisz należał do Philippe'a Gilberta, który odniósł pierwsze zwycięstwo w tym roku. 

Wyniki 3. etapu Tour de la Provence 2019 (2.1), Aubagne - Le Castellet (181,1 km):

  1 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck-QuickStep          4:25:10
  2 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
  3 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
  4 Simon Clarke (Aus) EF Education First
  5 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
  6 Cyril Gautier (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
  7 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Gobert
  8 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille
  9 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale
 10 Edward Dunbar (Irl) Team Sky
 11 Eduard Prades (Spa) Movistar Team
 12 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 13 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 14 Luis Mas Bonet (Spa) Movistar Team
 15 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
 16 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 17 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 18 Michael Storer (Aus) Team Sunweb
 19 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 20 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 21 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 22 Jimmy Janssens (Bel) Corendon-Circus
 23 Pierre Rolland (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 24 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                    00:19
 25 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                     00:26
 26 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            00:54
 27 Warren Barguil (Fra) Arkéa Samsic
 28 Arthur Vichot (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 29 Pieter Serry (Bel) Deceuninck-QuickStep
 30 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 31 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 32 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-QuickStep
 33 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb                        01:22
 34 Hugh John Carthy (GBr) EF Education First              01:28
 35 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie                   01:52
 36 Dries De Bondt (Bel) Corendon-Circus                   02:23
 37 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 38 Jérémy Maison (Fra) Arkéa Samsic
 39 Damien Touze (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 40 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Gobert
 41 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
 42 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 43 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      04:24
 44 Anthony Maldonado (Fra) St Michel-Auber 93
 45 Filippo Ganna (Ita) Team Sky                           04:25
 46 Amael Moinard (Fra) Arkéa Samsic                       04:32
 47 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep
 48 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep
 49 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First           05:11
 50 Stijn Devolder (Bel) Corendon-Circus
 51 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb
 52 Diego Rosa (Ita) Team Sky
 53 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
 54 Owain Doull (GBr) Team Sky                             09:17
 55 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First
 56 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                  10:31
 57 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 58 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy
 59 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Gobert
 60 Stefan Kolb (Aut) Maloja Pushbikers
 61 Lukas Schlemmer (Aut) Maloja Pushbikers
 62 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
 63 Viesturs Luksevics (Lat) Amore & Vita-Prodir
 64 Matteo Spreafico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 65 Felix Ritzinger (Aut) Maloja Pushbikers
 66 Jimmy Turgis (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 67 Johannes Schinnagel (Ger) Maloja Pushbikers
 68 Christophe Masson (Fra) Natura4Ever-Roubaix
 69 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb
 70 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel-Auber 93
 71 Yoann Paillot (Fra) St Michel-Auber 93
 72 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team
 73 Joeri Stallaert (Bel) Corendon-Circus
 74 Anthony Delaplace (Fra) Arkéa Samsic
 75 Otto Vergaerde (Bel) Corendon-Circus
 76 Maxime Cam (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
 77 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
 78 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 79 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
 80 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
 81 Rémy Rochas (Fra) Delko Marseille
 82 Ramunas Navardauskas (Ltu) Delko Marseille
 83 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 84 Camille Thominet (Fra) St Michel-Auber 93
 85 Joe Dombrowski (USA) EF Education First
 86 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Gobert
 87 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Gobert
 88 Danilo Celano (Ita) Amore & Vita-Prodir
 89 Simon Sellier (Fra) Direct Energie
 90 Alo Jakin (Est) St Michel-Auber 93
 91 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
 92 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Gobert
 93 Bram Welten (Ned) Arkéa Samsic
 94 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 95 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team
 96 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 97 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ
 98 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep
 99 Asbj?rn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
100 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
101 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
102 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille
103 Fabien Schmidt (Fra) Delko Marseille
104 Thibault Ferasse (Fra) Natura4Ever-Roubaix
105 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits
106 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep
107 Pierre Idjouadiene (Fra) Natura4Ever-Roubaix
108 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
109 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
110 Ben Swift (GBr) Team Sky
111 Moreno Hofland (Ned) EF Education First
112 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
113 Anthony Turgis (Fra) Direct Energie
114 Matthias Brändle (Aut) Israel Cycling Academy
115 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
116 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
117 Flavien Maurelet (Fra) St Michel-Auber 93
118 Julius van den Berg (Ned) EF Education First
119 Alan Riou (Fra) Arkéa Samsic
120 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
121 Yoann Bagot (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
122 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie
123 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
124 Julien Antomarchi (Fra) Natura4Ever-Roubaix
125 Lucas De Rossi (Fra) Delko Marseille                   14:54
126 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo                  16:48
127 Mattia Viel (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          17:58
128 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli-Sidermec
129 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo
130 Ludwig De Winter (Bel) Wanty-Gobert
131 Jodok Salzmann (Aut) Maloja Pushbikers
132 Valentin Götzinger (Aut) Maloja Pushbikers
133 Adrien Garel (Fra) Vital Concept-B&B Hotel
134 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
135 Marcel Meisen (Ger) Corendon-Circus
136 Maxence Moncassin (Fra) Amore & Vita-Prodir
137 Daniel Auer (Aut) Maloja Pushbikers
138 Romain Feillu (Fra) St Michel-Auber 93

Klasyfikacja generalna po 3. etapie

  1 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team        9:25:55
  2 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                       00:02
  3 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale
  4 Simon Clarke (Aus) EF Education First                  00:08
  5 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                         00:10
  6 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         00:15
  7 Edward Dunbar (Irl) Team Sky
  8 Eduard Prades (Spa) Movistar Team                      00:21
  9 Jimmy Janssens (Bel) Corendon-Circus                   00:26
 10 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  00:32
 11 Philippe Gilbert (Bel) Deceuninck-QuickStep
 12 Luis Mas Bonet (Spa) Movistar Team                     00:49
 13 Cyril Gautier (Fra) Vital Concept-B&B Hotel            00:51
 14 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis, Solutions Credi     00:55
 15 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                      00:58
 16 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 17 Pierre Rolland (Fra) Vital Concept-B&B Hotel           01:10
 18 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Gobert                    01:11
 19 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   01:19
 20 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits         01:30
 21 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                       01:31
 22 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                     01:42
 23 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 24 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits          01:46
 25 Chad Haga (USA) Team Sunweb
 26 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille                  01:49
 27 Pieter Serry (Bel) Deceuninck-QuickStep                01:59
 28 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                     02:03
 29 Hugh John Carthy (GBr) EF Education First              02:51
 30 Warren Barguil (Fra) Arkéa Samsic                      02:52
 31 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb                        03:09
 32 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie                   03:18
 33 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                04:13
 34 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Gobert                     04:22
 35 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits          04:30
 36 Jérémy Maison (Fra) Arkéa Samsic                       04:44
 37 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         05:18
 38 Filippo Ganna (Ita) Team Sky                           05:27
 39 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ               05:37
 40 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      05:50
 41 Dorian Godon (Fra) AG2R La Mondiale                    05:51
 42 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-QuickStep               06:09
 43 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-QuickStep                06:15
 44 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb                        06:19
 45 Amael Moinard (Fra) Arkéa Samsic                       06:41
 46 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First           07:16
 47 Diego Rosa (Ita) Team Sky                              07:40
 48 Damien Touze (Fra) Cofidis, Solutions Credits          08:10
 49 Stijn Devolder (Bel) Corendon-Circus                   09:10
 50 Florian Senechal (Fra) Deceuninck-QuickStep            10:06
 51 Owain Doull (GBr) Team Sky                             10:40
 52 Arthur Vichot (Fra) Vital Concept-B&B Hotel            11:08
 53 Anthony Maldonado (Fra) St Michel-Auber 93             11:10
 54 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille                    11:31
 55 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First                 11:37
 56 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep                11:43
 57 Anthony Delaplace (Fra) Arkéa Samsic                   11:44
 58 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           11:46
 59 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    11:48
 60 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel-Auber 93                12:32
 61 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ                       12:52
 62 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                  13:03
 63 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 64 Yoann Paillot (Fra) St Michel-Auber 93
 65 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team
 66 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                    13:25
 67 Joe Dombrowski (USA) EF Education First
 68 Jimmy Turgis (Fra) Vital Concept-B&B Hotel             13:28
 69 Julien Antomarchi (Fra) Natura4Ever-Roubaix
 70 Matteo Spreafico (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     13:30
 71 Johannes Schinnagel (Ger) Maloja Pushbikers            13:37
 72 Camille Thominet (Fra) St Michel-Auber 93              13:43
 73 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Gobert                13:45
 74 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy             13:46
 75 Thibault Ferasse (Fra) Natura4Ever-Roubaix             13:47
 76 Lukas Schlemmer (Aut) Maloja Pushbikers                13:59
 77 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy          14:47
 78 Otto Vergaerde (Bel) Corendon-Circus                   14:54
 79 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                14:58
 80 Viesturs Luksevics (Lat) Amore & Vita-Prodir           15:29
 81 Felix Ritzinger (Aut) Maloja Pushbikers                15:37
 82 Dries De Bondt (Bel) Corendon-Circus                   15:38
 83 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-QuickStep              15:45
 84 Moreno Hofland (Ned) EF Education First                15:54
 85 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                    15:59
 86 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                    16:13
 87 Flavien Maurelet (Fra) St Michel-Auber 93              16:14
 88 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                     16:19
 89 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits          16:22
 90 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     16:24
 91 Rémy Rochas (Fra) Delko Marseille                      16:29
 92 Fabien Schmidt (Fra) Delko Marseille                   16:31
 93 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy          16:33
 94 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Gobert                   16:36
 95 Alo Jakin (Est) St Michel-Auber 93                     16:38
 96 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                  16:42
 97 Pierre Idjouadiene (Fra) Natura4Ever-Roubaix           16:44
 98 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Gobert                    16:50
 99 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Gobert                       16:58
100 Danilo Celano (Ita) Amore & Vita-Prodir                17:23
101 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                     19:28
102 Julius van den Berg (Ned) EF Education First           19:43
103 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  19:45
104 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie                  20:01
105 Alan Riou (Fra) Arkéa Samsic                           20:06
106 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                    20:08
107 Anthony Turgis (Fra) Direct Energie
108 Ramunas Navardauskas (Ltu) Delko Marseille             20:11
109 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits       20:21
110 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                       20:23
111 Joeri Stallaert (Bel) Corendon-Circus                  20:24
112 Bram Welten (Ned) Arkéa Samsic                         20:44
113 Simon Sellier (Fra) Direct Energie                     20:50
114 Lucas De Rossi (Fra) Delko Marseille                   20:53
115 Yoann Bagot (Fra) Vital Concept-B&B Hotel              21:00
116 Christophe Masson (Fra) Natura4Ever-Roubaix            21:03
117 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb                 21:23
118 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy                   21:26
119 Maxime Cam (Fra) Vital Concept-B&B Hotel               21:28
120 Asbj?rn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb               21:36
121 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                 22:17
122 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli-Sidermec          24:16
123 Marcel Meisen (Ger) Corendon-Circus                    24:25
124 Ben Swift (GBr) Team Sky                               24:39
125 Daniel Auer (Aut) Maloja Pushbikers                    25:06
126 Matthias Brändle (Aut) Israel Cycling Academy          26:04
127 Leonardo Basso (Ita) Team Sky                          26:10
128 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team            26:51
129 Stefan Kolb (Aut) Maloja Pushbikers                    27:16
130 Romain Feillu (Fra) St Michel-Auber 93                 29:41
131 Adrien Garel (Fra) Vital Concept-B&B Hotel             30:10
132 Maxence Moncassin (Fra) Amore & Vita-Prodir            32:00
133 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo                  32:27
134 Ludwig De Winter (Bel) Wanty-Gobert                    33:10
135 Alex Frame (NZl) Trek-Segafredo                        33:37
136 Jodok Salzmann (Aut) Maloja Pushbikers                 37:18
137 Valentin Götzinger (Aut) Maloja Pushbikers             39:54
138 Mattia Viel (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          40:04

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: