Vuelta a Murcia 2019. etap 2. Podwójne zwycięstwo Luisa Leona Sancheza

Luis Leon Sanchez

Luis Leon Sanchez wygrał drugi etap i klasyfikację końcową 39. wyścigu Vuelta Ciclista a la Región de Murcia.

Reprezentant Astany na ostatnich metrach pokonał Alejandro Valverde (Movistar). Trzecie miejsce wywalczył Matteo Trentin (Mitchelton-Scott).

Rozgrywka rozegrała się na trasie z Alto Collado Bermejo (7,3 km; 7%), usytuowanej na 102 kilometrze trasy oraz Alto de la Cresta del Gallo (4,4 km; 6,5%), położonej 14 kilometrów przed metą.

Jak zawsze poważne harce rozpoczęły się na Barmejo. Wstępne akcje zostały tam zneutralizowane, nową podjęli Riccardo Zoidl (CCC Team), Damien Howson (Mitchelton-Scott) i Jakob Fuglsang (Astana). Po zjeździe trójka została jednak wchłonięta, a czołówkę stanowiła około 40-osobowa grupa.

Przed Cresta del Gallo nic nowego się nie wydarzyło, prowadzeni przez Fuglsanga kolarze czekali na ostatnią wspinaczkę. Tam Movistar wyprowadził do ataku Valverde. Na kole mistrza świata usiadł tylko zeszłoroczny zwycięzca Luis Leon Sanchez.

Valverde jednak się w końcu oderwał i ukończył podjazd 9 sekund przed kolarzem Astany. Kolejne 10 sekund traciła kilkuosobowa grupa.

„Lulu” szybko dogonił Valverde. Dwójka niezagrożona dojechała razem do finiszowych metrów. Sanchez nie miał kłopotów z mistrzem świata, który przecinając kreskę klaskał już z uznaniem rywalowi.

Wyniki 2. etapu Vuelta Ciclista a la Region de Murcia „Costa Calida” 2019 (2.1), Benel - Murcia (180,3 km):

  1 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team              4:14:33
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
  3 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                  00:13
  4 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
  5 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
  6 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi 
  7 Jose Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
  8 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                   00:16
  9 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
 10 Sergei Chernetski (Rus) Caja Rural-Seguros RGA         01:29
 11 Aime De Gendt (Bel) Wanty-Gobert                       01:33
 12 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Charles
 13 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
 14 Dmitrii Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin
 15 Serge Pauwels (Bel) CCC Team
 16 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Charles
 17 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 18 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Equipo Euskadi
 19 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 20 Riccardo Zoidl (Aut) CCC Team
 21 Daniel Navarro Garcia (Spa) Katusha-Alpecin
 22 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 23 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
 24 Kyle Murphy (USA) Rally UHC Cycling
 25 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
 26 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        02:48
 27 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 28 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 29 José Rojas (Spa) Movistar Team
 30 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
 31 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country
 32 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 33 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Kometa Cycling Team
 34 Laurens ten Dam (Ned) CCC Team
 35 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                   03:06
 36 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH                     04:06
 37 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe                    04:07
 38 David Gonzalez Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA      04:10
 39 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          04:55
 40 Emerson Oronte (USA) Rally UHC Cycling
 41 Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 42 James Mitri (NZl) Burgos-BH
 43 Robert Stannard (Aus) Mitchelton-Scott                 07:41
 44 Rafael Valls (Spa) Movistar Team                       07:57
 45 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos-BH
 46 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
 47 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot-Charles
 48 Jonas Koch (Ger) CCC Team
 49 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                11:05
 50 Ryan Anderson (Can) Rally UHC Cycling                  12:27
 51 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin
 52 Emmanuel Morin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 53 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 54 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe
 55 Robin Carpenter (USA) Rally UHC Cycling
 56 Dion Smith (NZl) Mitchelton-Scott
 57 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH
 58 Isaac Canton Serrano (Spa) Kometa Cycling Team
 59 Nigel Ellsay (Can) Rally UHC Cycling
 60 Natnael Berhane (Eri) Cofidis, Solutions Credits
 61 Gavin Mannion (USA) Rally UHC Cycling
 62 Senne Leysen (Bel) Roompot-Charles                     16:53
 63 Daniel Viegas (Por) Kometa Cycling Team
 64 Mathieu Burgaudeau (Fra) Direct Energie
 65 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Gobert
 66 Petr Rikunov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 67 Alexander Porsev (Rus) Gazprom–Rusvelo
 68 Thimo Willems (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           18:32
 69 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 70 Yuriy Natarov (Kaz) Astana Pro Team
 71 Matteo Dal-Cin (Can) Rally UHC Cycling
 72 Lars Boom (Ned) Roompot-Charles
 73 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom–Rusvelo
 74 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Euskadi
 75 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom–Rusvelo                 18:53
 76 Unai Cuadrado Ruiz De Gauna (Spa) Equipo Euskadi       25:45
 77 Peio Goikoetxea Goiogana (Spa) Equipo Euskadi
 78 Mikel Alonso Flores (Spa) Equipo Euskadi
 79 Jokin Aranburu Arruti (Spa) Equipo Euskadi
 80 Dzmitry Zhyhunou (Blr) Equipo Euskadi
 81 Justin Timmermans (Ned) Roompot-Charles
 82 Mathias De Witte (Bel) Roompot-Charles
 83 Nuno Matos (Por) Burgos-BH
 84 Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Equipo Euskadi
 85 Urko Berrade Fernandez (Spa) Euskadi Basque Country
DNS Simon Geschke (Ger) CCC Team
DNS Filippo Fortin (Ita) Cofidis, Solutions Credits
DNF Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe
DNF Carlos Barbero (Spa) Movistar Team
DNF Will Barta (USA) CCC Team
DNF Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
DNF Paweł Bernas (Pol) CCC Team
DNF Carlos Betancur (Col) Movistar Team
DNF Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
DNF Juan Camacho Del Fresno (Spa) Kometa Cycling Team
DNF Xavier Ca?ellas Sanchez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
DNF Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
DNF Tom Devriendt (Bel) Wanty-Gobert
DNF Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
DNF Alexander Evtushenko (Rus) Gazprom–Rusvelo
DNF Jose Antonio Garcia Martin (Spa) Kometa Cycling Team
DNF Be?at Intxausti Elorriaga (Spa) Euskadi Basque Country
DNF Axel Journiaux (Fra) Direct Energie
DNF Daniel Lopez Parada (Spa) Burgos-BH
DNF Mauricio Moreira (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
DNF Manuel Pe?alver Aniorte (Spa) Burgos-BH
DNF Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
DNF Antonio Puppio (Ita) Kometa Cycling Team
DNF Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
DNF Samuele Rubino (Ita) Kometa Cycling Team
DNF Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
DNF Enrique Sanz Unzue (Spa) Euskadi Basque Country
DNF Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
DNF Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
DNF Willem Jakobus Smit (RSA) Katusha-Alpecin
DNF Rein Taaramäe (Est) Direct Energie
DNF Aaron Van Poucke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
DNF Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Gobert
DNF Loic Vliegen (Bel) Wanty-Gobert
DNF Victor Lafay (Fra) Cofidis, Solutions Credits
DNF Zico Waeytens (Bel) Cofidis, Solutions Credits

Klasyfikacja końcowa

  1 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team              8:29:38
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
  3 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     00:10
  4 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    00:13
  5 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                      00:16
  6 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
  7 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                  00:19
  8 Jose Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
  9 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi
 10 Sergei Chernetski (Rus) Caja Rural-Seguros RGA         01:35
 11 Aime De Gendt (Bel) Wanty-Gobert                       01:39
 12 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Charles
 13 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 14 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 15 Antonio Jesus Soto Guirao (Spa) Equipo Euskadi
 16 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country
 17 Dmitrii Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin                 01:44
 18 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 19 Riccardo Zoidl (Aut) CCC Team
 20 Daniel Navarro Garcia (Spa) Katusha-Alpecin
 21 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott         02:16
 22 José Rojas (Spa) Movistar Team                         02:54
 23 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 24 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    02:59
 25 Laurens ten Dam (Ned) CCC Team
 26 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe                    04:13
 27 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Charles                  04:26
 28 Serge Pauwels (Bel) CCC Team
 29 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom–Rusvelo                05:41
 30 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
 31 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 32 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Kometa Cycling Team
 33 David Gonzalez Lopez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA      07:03
 34 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                   07:17
 35 Aaron Verwilst (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          07:48
 36 Emerson Oronte (USA) Rally UHC Cycling
 37 Robert Stannard (Aus) Mitchelton-Scott                 07:56
 38 Jonas Koch (Ger) CCC Team                              08:03
 39 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
 40 Rafael Valls (Spa) Movistar Team                       08:08
 41 Kyle Murphy (USA) Rally UHC Cycling                    09:35
 42 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
 43 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot-Charles              10:50
 44 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country
 45 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH                     12:08
 46 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                     12:33
 47 Jean-Pierre Drucker (Lux) Bora-Hansgrohe
 48 Robin Carpenter (USA) Rally UHC Cycling
 49 Dion Smith (NZl) Mitchelton-Scott                      12:38
 50 James Mitri (NZl) Burgos-BH                            12:57
 51 Alvaro Cuadros Morata (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 52 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                13:03
 53 Emmanuel Morin (Fra) Cofidis, Solutions Credits        15:20
 54 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH
 55 Nigel Ellsay (Can) Rally UHC Cycling
 56 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom–Rusvelo                 15:32
 57 Gavin Mannion (USA) Rally UHC Cycling
 58 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos-BH                    15:59
 59 Petr Rikunov (Rus) Gazprom–Rusvelo                     19:46
 60 Senne Leysen (Bel) Roompot-Charles
 61 Alexander Porsev (Rus) Gazprom–Rusvelo
 62 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Gobert
 63 Natnael Berhane (Eri) Cofidis, Solutions Credits       20:10
 64 Isaac Canton Serrano (Spa) Kometa Cycling Team         20:29
 65 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie                     21:25
 66 Yuriy Natarov (Kaz) Astana Pro Team
 67 Lars Boom (Ned) Roompot-Charles                        21:39
 68 Ryan Anderson (Can) Rally UHC Cycling                  22:06
 69 Daniel Viegas (Por) Kometa Cycling Team                26:32
 70 Mathieu Burgaudeau (Fra) Direct Energie
 71 Denis Nekrasov (Rus) Gazprom–Rusvelo                   26:34
 72 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom–Rusvelo                 26:55
 73 Thimo Willems (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           28:11
 74 Matteo Dal-Cin (Can) Rally UHC Cycling
 75 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Euskadi Basque Country
 76 Mathias De Witte (Bel) Roompot-Charles                 28:38
 77 Unai Cuadrado Ruiz De Gauna (Spa) Equipo Euskadi       28:50
 78 Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Equipo Euskadi
 79 Justin Timmermans (Ned) Roompot-Charles                35:24
 80 Nuno Matos (Por) Burgos-BH
 81 Jokin Aranburu Arruti (Spa) Equipo Euskadi
 82 Peio Goikoetxea Goiogana (Spa) Equipo Euskadi
 83 Dzmitry Zhyhunou (Blr) Equipo Euskadi
 84 Mikel Alonso Flores (Spa) Equipo Euskadi
 85 Urko Berrade Fernandez (Spa) Euskadi Basque Country

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: