Jaime Roson zawieszony na cztery lata

Jaime Rosón

Jaime Roson otrzymał czteroletni zakaz startów po wykryciu nieprawidłowości w jego paszporcie biologicznym. Hiszpan nie jest już kolarzem Movistar Team. 

Sprawa dotyczy niejasnych wartości ze stycznia 2017 roku, gdy zawodnik z Zamory reprezentował ekipę Caja Rural-Seguros RGA. 

26-latek nie ściga się od czerwca 2018 roku, gdy został zawieszony przez ekipę Eusebio Unzue, do której dołączył w ubiegłym sezonie. Dziś, decyzją Trybunału Antydopingowego Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), został uznany za winnego przekroczenia przepisów. W wyniku tego przez najbliższy czas nie będzie mógł ścigać się na szosie.

Nie podano daty rozpoczęcia okresu kary, ale można założyć, że obowiązuje od dnia wstępnego zawieszenia. To umożliwiłaby Hiszpanowi powrót do peletonu w czerwcu 2022 roku. 

Roson to zwycięzca ubiegłorocznej Vuelty Aragon, triumfator etapów Tour of Croatia i Presidential Cycling Tour of Turkey oraz były mistrz Hiszpanii do lat 23. Profesjonalną karierę rozpoczął w 2015 roku w barwach Team Ecuador, skąd przeniósł się do Caja Rural-Seguros RGA, początkowo jako stażysta. 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: