Simon Geschke złamał łokieć

Simon Geschke

Simon Geschke był zmuszony wycofać się z Vuelta a Murcia z powodu kraksy, która miała miejsce na finałowych kilometrach pierwszego etapu. Niemiec złamał prawy łokieć.

Simon upadł kilka kilometrów przed kreską. Był w stanie wsiąść z powrotem na rower i ukończyć zmagania. Na mecie czuł jednak ból w prawym ramieniu, więc od razu został zabrany do szpitala na badania. Zdjęcie rentgenowskie wykazało złamanie prawego łokcia, co będzie wymagało leczenia operacyjnego w Niemczech. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to powinien wrócić do treningów około tydzień po zabiegu

– wyjaśnił dr Dario Spinelli.

Geschke, który ma w planach Giro d'Italia, zaliczył bolesny falstart w barwach CCC Team.

Przewróciłem się na rondzie, na ostatnich 10 kilometrach etapu. Zawodnik przede mną upadł pierwszy, a że tempo było wysokie, to nie miałem jak go ominąć. Próbowałem, ale uderzyłem w jego rower i wylądowałem na ziemi. Od razu poczułem, że coś jest nie tak z moim prawym łokciem i prześwietlenie to potwierdziło. Oczywiście jestem bardzo zawiedziony, bo czułem, że jestem w dobrej formie i byłem na właściwej drodze do udanych wiosennych startów. Na pewno mogłem sobie wyobrazić dużo bardziej pomyślny pierwszy wyścig w barwach CCC Team.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. drumandi

    15 lutego 2019, 22:17 o 22:17

    Szkoda, mocny punkt zespołu.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: