Jaime Roson tymczasowo zawieszony

Jaime Rosón

Hiszpan Jaime Roson (Movistar Team) został tymczasowo zawieszony. Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) otworzyła postępowanie w sprawie możliwego naruszenia przez niego przepisów antydopingowych.

W paszporcie biologicznym 25-latka eksperci Unii dopatrzyli się nieregularności w styczniu 2017 roku, gdy młody Hiszpan ścigał się w zespole Caja Rural-Seguros RGA.

Roson, który od początku sezonu 2018 przywdziewa koszulkę Movistaru, od połowy sezonu 2015 do końca  2017 jeździł dla drugoligowej ekipy Caja Rural-Seguros RGA. W jej barwach przed rokiem przyjechał 3. w Settimana Coppi e Bartali, 2. w Tour of Croatia i Vuelta a Castilla y Leon, 5. w Vuelta a Burgos i 26. w Vuelta a Espana.

W zespole Eusebio Unzue Roson potwierdził umiejętności jazdy w górach i walki w wyścigach etapowych - na 6. miejscu ukończył Volta ao Algarve, na 8. Tirreno-Adriatico, wygrał Vuelta Aragon i finiszował 4. w Vuelta Comunidad Madrid, pokazał się także na Tour de Romandie.

Zespół Movistar w wydanym dziś oświadczeniu poinformował, że, w związku z zaistniałą sytuacją, Roson został tymczasowo zawieszony w prawach zawodnika.

Od czasu dołączenia do zespołu jego zachowanie, analizy medyczne i paszport biologiczny były nienaganne. Z tego powodu ekipa podejmie współpracę z zawodnikiem by wyjaśnić tę sytuację

- czytamy w krótkim oświadczeniu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. kodzak

  28 czerwca 2018, 19:59 o 19:59

  wszczęła postępowanie?czyli jeszcze nic mu nie udowodniono a został zawieszony?dlaczego nie zawieszono również frooma?

  • Bo

   28 czerwca 2018, 21:42 o 21:42

   hehe

  • elo

   29 czerwca 2018, 07:45 o 07:45

   Zawiesiła go własna ekipa do wyjaśnienia.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: