Volta ao Algarve 2019. Aru podchodzi z zapałem do wyścigu

Fabio Aru

Fabio Aru poprowadzi młody skład UAE Team Emirates w portugalskim wyścigu Volta ao Algarve (20-24 lutego).

Sezon 2018 nie poszedł po myśli Fabio Aru (UAE Team Emirates). Mimo wielkich ambicji, Giro d'Italia okazał się być dla Włocha serią porażek i ostatecznie lider bliskowschodniej formacji nie ukończył Grand Touru. Vuelta a Espana również pojechał poniżej jego własnych oczekiwań, na starcie mistrzostw świata również go zabrakło. 

Ten rok Aru rozpoczął z konkretnym celem - Giro d'Italia. Drużyna wyciągnęła lekcję z poprzedniego sezonu i postanowiła tym razem ustalić dla kolarza lżejszy kalendarz startów. Włoch rozpoczął sezon startem w Challenge Mallorca pod koniec stycznia, biorąc udział w dwóch z czterech wyścigów. Nie zakończył ich na podium, ale wyniki były dobre. Ekipa ma nadzieję, że więcej swoich umiejętności Aru zaprezentuje podczas Volta ao Algarve. 

Po dobrym starcie w Challenge Mallorca, spodziewam się, że pokażę jeszcze więcej, aby potwierdzić wzrost mojej formy. Volta oferuje etapy, które powinny zapewnić dobre miejsce do jej testowania. Jak zawsze, zamierzam jeździć z zapałem i celować w etapy najbardziej odpowiadające moim umiejętnościom.

– powiedział Aru.

W portugalskim wyścigu Fabio Aru pojedzie otoczony bardzo młodym składem UAE Emirates Team, w którym znalazła się m.in. wschodząca gwiazda klasyków, Jasper Philipsen.

Skład UAE Emirates Team na Volta ao Algarve 2019: Fabio Aru, Simone Consonni, Valerio Conti, Kristijan Durasek, Simone Petilli, Tadej Pogacar, Jasper Philipsen.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: