Stefana Schumachera kariera w Ironmanie

Stefan Schumacher, który w swojej bogatej karierze reprezentował również barwy polkowickiego CCC, w przyszłości skoncentruje się na triathlonie.

37-latek ostro trenuje do słynnego Ironmana na Hawajach, gdzie wystartuje w przyszłym roku. Schumacher zakwalifikował się do niego poprzez dobry występ w argentyńskim Ironmanie.

Z całą pewnością zbyt długo zwlekałem z zakończeniem mojej kolarskiej kariery. Jakiś rok, może dwa lata. Nie chciało mi się, nie było tego potrzebnego ognia. Jazda na rowerze stanowiła dla mnie wyłącznie zawód. Dlatego postanowiłem coś zmienić. Teraz pora na triathlon – dyscyplinę , która już od dawna mnie fascynowała

– tłumaczył trzeci zawodnik mistrzostw świata z 2007 roku.

Schumacher jeździł do 2008 roku w koszulce Gerolsteiner, wtedy przyłapano go na preparacie CERA. Po odbyciu kary dyskwalifikacji triumfator Amstel Gold Race (2007) ścigał się dla kontynentalnych Miche, Christina Watches oraz Kuwait-Cartucho.es. Sportowe buty zawiesił na haku po sezonie 2017 roku.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: