Tour of California 2019 powróci na Mount Baldy

Andrew Talansky i Rafał Majka

Wyścigi kobiet i mężczyzn rozgrywane pod szyldem worldtourowego Tour of California w sezonie 2019 zawitają na szczyt Mount Baldy.

Wspinaczka zadecydować ma o losach siedmiodniowego wyścigu panów i trzydniowego wyścigu pań. Organizatorzy imprezy o powrocie na zlokalizowaną w górach San Gabriel górę poinformowali przy okazji podania miast etapowych obu imprez.

Oficjalna prezentacja miast-gospodarzy została opóźniona przez szalejące w Kalifornii pożary. Wyścig w sezonie 2019 odwiedzi rejony dotknięte żywiołem, w tym Ventura Country, gdzie w 2017 roku rozgorzał największy pożar w historii całego stanu.

Wyścig Amgen Tour of California odbędzie się w dniach 12-18 maja i po sprinterskim starcie w Sacramento skieruje się na dobrze znane drogi wokół South Lake Tahoe, gdzie pierwszą batalię stoczą górale. Kluczowe rozstrzygnięcia zapaść mają na szóstym odcinku, gdy w finale wyrośnie Mount Baldy (8,2 km; 8,4%), poprzedzona najpewniej 12-kilometrową wspinaczką na Glendora Mountain Road.

Mount Baldy na trasie pojawiał się w latach 2011, 2012, a ostatnio w sezonach 2015 i 2017. W zeszłym roku na jej szczycie triumfował Andrew Talansky, pokonując Rafała Majkę.

Wyścig kobiet, noszący przydługą nazwę Amgen Tour of California Women’s Race empowered with SRAM, rozpocznie się 16 maja w Venturze i już na drugim odcinku zaprowadzi peleton na Mount Baldy. Będzie to pierwszy w krótkiej historii imprezy finał w tym miejscu.

Finały obu imprez odbędą się 18 maja w Pasadenie.

Trasa Amgen Tour of California 2019:

12 maja - etap 1: Sacramento
13 maja - etap 2: Rancho Cordova - South Lake Tahoe
14 maja - etap 3: Stockton - Morgan Hill
15 maja - etap 4: WeatherTech Raceway Laguna Seca - Morro Bay
16 maja - etap 5: Pismo Beach – Ventura
17 maja - etap 6: Ontario - Mt. Baldy
18 maja - etap 7: Santa Clarita - Pasadena

Trasa Amgen Tour of California Women’s Race empowered with SRAM 2019:

16 maja - etap 1: Ventura
17 maja - etap 2: Ontario - Mt. Baldy
18 maja - etap 3: Santa Clarita – Pasadena

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: