Gijs Van Hoecke dołącza do nowego CCC

Gijs Van Hoecke podpisał kontrakt z kształtującą się WorldTourową ekipą CCC, gdzie będzie jednym z głównych pomocników Grega van Avermaeta.

Do tej pory 26-leti Belg reprezentował barwy drużyny LottoNL-Jumbo, ścigając się w żółto-czarnej koszulce przez dwa sezony. Pod skrzydłami Richarda Plugge'a co prawda ani razu nie plasował się w czołówce wyścigów, lecz przede wszystkim stawiał pierwsze kroki na poziomie WorldTour i pracował na kolegów. Jednym z jego głównych startów była majowa wycieczka na Półwysep Apeniński, gdzie wziął udział w Giro d'Italia.

Wcześniej, Van Hoecke ścigał się w zespole Topsport Vlaanderen-Baloise, gdzie miał okazję startować głównie w wyścigach w krajach Beneluksu. W 2015 roku zwyciężył w klasyfikacji najwaleczniejszego kolarza wyścigu Eneco Tour i na finałowym podium w Geraardsbergen otrzymał zieloną koszulkę. Po podpisaniu kontraktu z nową drużyną swój jedenasty sezon na szosie, a ósmy jako profesjonalista, rozpocznie pod kierownictwem Jima Ochowicza. Będzie on jednym z pomocników mistrza olimpijskiego, Grega Van Avermaeta i ma za zadanie poprowadzenie swojego rodaka do sukcesów w najważniejszych jednodniowych wyścigach w kalendarzu.

Cieszę się, że dołączę do tej ekipy. Nie rozglądałem się za innym środowiskiem, ale zostałem oczarowany ofertą Jima Ochowicza. W BMC Racing Team udowodnił, że wie, jak tworzyć jedną z najlepszych drużyn na świecie i jestem przekonany, że będzie to dalej robił w nowym zespole, ze wparciem CCC. Jestem dumny, że mogę tu być

– podkreślił Van Hoecke.

Greg Van Avermaet to mój partner treningowy i mój przyjaciel, więc to oczywiste, że chcę mu pomóc odnosić jak najlepsze wyniki na moich ulubionych wyścigach, a więc klasykach. Chcę ciężko pracować aby wykonać kolejny krok w mojej karierze

– dodał.

Pochodzący z Gandawy 26-latek startuje również na torze - w 2012 roku został mistrzem świata w madisonie razem z Kennym De Ketele. Ze swoim rodakiem triumfował również w sześciodniowych imprezach w Amsterdamie i dwukrotnie stał na podium w swoim rodzinnym mieście. Ponadto w 2009 roku został młodzieżowym mistrzem Belgii w omnium.

Van Hoecke jest już czternastym zawodnikiem, który potwierdził swój angaż z nową ekipą Jima Ochowicza. W nowej ekipie, obok mistrza olimpijskiego, jego kolegami będą William Barta, Patrick Bevin, Josef Cerny, Alessandro De Marchi, Simon Geschke, Łukasz Owsian, Serge Pauwels, Joey Rosskopf, Szymon Sajnok, Michael Schar, Nathan Van Hooydonck i Guillaume Van Keirsbulck. Ekipa powoli kompletuje już skład - zgodnie z zapowiedzią dyrektora ekipy, powinna ona liczyć 23-25 zawodników.

Gijs Van Hoecke jest świetnym dodatkiem do naszego składu na 2019 roku, zwłaszcza, jeżeli chodzi o klasyki, gdyż tam ma wielki potencjał. Jako Belg, Gijs świetnie zna wszystkie kluczowe drogi i wie, jak ma się ustawić na brukach. To duża wartość dla naszego zespołu. Fakt, iż często trenuje z Gregiem to również atut

– tłumaczył Ochowicz.

W tym roku Gijs zadebiutował w Giro d'Italia i wiele się nauczył o jeździe na etapówkach przez ostatnie lata. Bardzo chcemy zobaczyć jego dalszy rozwój i uważamy, że Continuum Sports to dla niego idealny kierunek. Mamy doświadczenie i wiedzę, aby pomóc mu rozwinąć się w jeździe indywidualnej na czas. W wieku 26 lat Gijs ma przed sobą długą karierę i ogromny potencjał. Nie możemy się doczekać jego pierwszego startu

– analizował.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: