Trasa Vuelta a San Juan 2019

logo Vuelta a San Juan

Organizator Vuelta a San Juan (2.1) przedstawił trasę 37. edycji argentyńskiego wyścigu. Kolarze powrócą na przełęcz Colorado.

Zawody 27 stycznia rozpocznie płaski etap z San Juan do Pocito, drugi zakończy lekki podjazd w Peri Lago Punta Negra. Trzeciego dnia kolarze zmierzą się na trasie płaskiej jazdy indywidualnej na czas o długości 12 kilometrów, natomiast czwartego powinni przypomnieć o sobie sprinterzy, pomimo trzech górskich premii w połowie drogi.

Królewskim etapem ponownie będzie piąty, z finałem na wysokości 2565 m na Alto Colorado (18,6 km; 4,5%). Ostatnie dwa odcinki nie powinny wiele zamieszać w czołówce.

Na start zostało zaproszonych 27 zespołów, w tym Deceuninck-Quick Step, Bora-hansgrohe, Dimension Data, UAE Team Emirates i Movistar Team. Sezon w Argentynie powinni rozpocząć Peter Sagan (Bora-hansgrohe), Fernando Gaviria (UAE Team Emirates), Mark Cavendish (Dimension Data), Julian Alaphilippe i Remco Evenepoel (Deceuninck-Quick Step) oraz Nairo Quintana (Movistar).

Vuelta a San Juan w tym roku naznaczyły skandale dopingowe. W sumie złapano czterech zawodników, w tym na EPO zwycięzcę Argentyńczyka Gonzalo Najara.

Wyścig po raz pierwszy ma być transmitowany w stacji Eurosport.

Trasa Vuelta a San Juan Internacional 2019:

27 stycznia - etap 1: San Juan – Pocito (159,1 km)

28 stycznia - etap 2: Chimbas – Peri Lago Punta Negra (160,2 km)

29 stycznia - etap 3: Pocito – Pocito (12 km, jazda indywidualna)

30 stycznia - etap 4: San José de Jáchal – Valle Fértil / Villa San Agustín (185,8 km)

1 lutego - etap 5: San Martín – Alto Colorado (169,5 km)

2 lutego - etap 6: Autódromo El Villicúm – Autódromo El Villicúm (153,5 km)

3 lutego - etap 7: San Juan – San Juan (141,3 km)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: