Torowy Puchar Świata 2018/19 #2. Pietrzak i Płosaj 11. w madisonie

Torowy Puchar Świata w kanadyjskim Milton nie idzie po myśli polskiej reprezentacji. Także w drugim dniu nasi zawodnicy zajmowali dalsze pozycje.

W nocy z soboty na niedzielę na deskach welodromu w Milton toczyła się rozgrywka w czterech konkurencjach. Panie tym razem walczyły o medale w madisonie i sprincie indywidualnym.

W pierwszej z konkurencji po zwycięstwo sięgnął brytyjski duet Katie Archibald i Elinor Baker, które pokonały Dunki Amalie Dideriksen i Julie Leth oraz Kanadyjki Alisson Beveridge i Stephanie Roordę. Polki - Łucja Pietrzak i Nikol Płosaj - zajęły 11. miejsce.

Startująca w sprincie Urszula Łoś zakończyła co prawda zmagania dopiero na 13. miejscu, ale cieszyć się mogła z ustanowienia nowego rekordu Polki - 10.926. Tutaj najszybsza okazała się Hongkonka Wai Sze Lee, która w ścisłym finale dwukrotnie pokonała Niemkę Emmę Hinzę. Po brąz sięgnęła Australijka Stephanie Morton.

PEŁNE WYNIKI - madison K
PEŁNE WYNIKI - sprint K

W sobotnim programie Pucharu Świata w Milton znalazło się również męskie omnium, czyli torowy wielobój. Składają się na niego cztery konkurencje: scratch, wyścig tempo, wyścigu eliminacyjny oraz wyścig punktowy. Po czterech startach najlepszy okazał się Francuz Benjamin Thomas, pokonując Brytyjczyka Marka Stewarta i Nowozelandczyka Campbella Stewarta. Na 14. miejscu sklasyfikowany został Damian Sławek.

Po dobrym początku w keirinie Krzysztofa Maksela, który bez trudu awansował do 1. rundy, dalej nie było już tak łatwo. Polak ostatecznie zajął 12. pozycję, a zwycięzcą okazał się Brytyjczyk Jason Kenny. Srebro wywalczył Kanadyjczyk Hugo Barrette, a brąz Holender Matthijs Buchli z Beat Cycling Club.

PEŁNE WYNIKI - omnium M
PEŁNE WYNIKI - keirin M

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: