Przełajowy Puchar Polski 2018/2019 #3. Mikler wygrywa w Mikołowie

Bartosz Mikler (Victoria Jarocin Accent Team) triumfował w niedzielę w Mikołowie, gdzie rozegrana została kolejna seria przełajowego Pucharu Polski.

W ostatnią niedzielę października w Mikołowie rozegrana zostałą 3. edycja BMC TAURUS CUP. Wyścig stanowił zarazem trzecią odsłonę cyklu przełajowego Pucharu Polski 2018/2019.

W rywalizacji mężczyzn open (elita + orlicy + juniorzy) tym razem najlepiej spisał się Bartosz Mikler z Victoria Jarocin Accent Team. Na mecie zameldował się on blisko minutę przed goniącym za nim Wojciechem Ceniuchem (GKS CARTUSIA – bike atelier), który z kolei wygrał w kategorii młodzieżowej. Miejsca na podium klasyfikacji łacznej dopełnił Adam Żuber. 10. na kresce Jakub Musialik (MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy) był tym razem najlepszy pośród juniorów.

W wyścigu kobiet, szczęśliwie nieco lepiej obsadzonym niż miało to miejsce w Białymstoku, triumfowała juniorka Ewa Miłek z klubu w Koziegłowach. Na trasie zdecydowanie zdystansowała ona swoje starsze rywalki, które finiszowały ze stratami ok. 2 minut. Druga była Małgorzata Mazurem (GK Viktoria Rybnik), a trzecia Anna Wiese.