Anna Plichta w Trek Factory Racing

Anna Plichta w sezonie 2019 zmieni barwy zespołowe i z holenderskiej grupy Boels Dolmans przeniesie się do amerykańskiej ekipy Trek Factory Racing.

26-latka po roku spędzonym w zespole Danny'ego Stama przeprowadza się do powstającej dopiero grupy sponsorowanej przez producenta rowerów - Trek. Polka jest 12. i ostatnią zawodniczką w składzie amerykańsiej grupy na sezon 2019.

Plichta do zawodowego peletonu trafiła w 2016 roku, przez jeden sezon kręcąc w barwach BTC City Ljubljana. 2. miejsce w czeskim Tour de Feminin i wicemistrzostwo kraju, a także renoma zawodniczki potrafiącej świetnie wspierać koleżanki pozwoliły jej na przejście do grupy WM3 Energie. Po roku w holenderskiej ekipie Plichta zmierzała do zespołu Lensworld-Kuota, ale jego przedwczesny rozpad pogrzebał te plany. Polka w ostatniej chwili trafiła do Boels Dolmans i w jego barwach  roku 2018 pracowała na bardziej utytułowane koleżanki.

Plichta w tym sezonie nie otrzymała szans walki na swoje konto poza krajowymi mistrzostwami, podczas których jazdę na czas skończyła na 4. miejscu. Polka przejechała za to sześć etapówek i 10 wyścigów jednodniowych pracując na zawodniczki takie jak Anna van der Breggen czy Megan Guarnier.

Zespół Treka, który nie ma jeszcze oficjalnej nazwy na sezon 2019, pozyskał 12 zawodniczek, kompletując jedną z najmocniejszych ekip w peletonie. Jego barwy, oprócz Plichty, reprezentowały będą Elizabeth Deignan (Boels Dolmans), Ruth Winder i Ellen van Dijk (Team Sunweb), Elisa Longo Borghini i Audrey Cordon-Ragot (Wiggle High5), Lotta Lepistö (Cervelo-Bigla), Lauretta Hanson (Unitedhealthcare), Tayler Wiles i Abigail van Twisk (Trek-Drops) oraz Letizia Paternoster (Astana Women's Team), a także Trixi Worrack (Canyon-SRAM).

Grupa pod okiem Iny-Yoko Teutenberg oraz Giorgi Bronzini operowała będzie na bazie struktur istniejącej już męskiej ekipy WorldTour Trek-Segafredo.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: