MP Ostróda 2018. Listy startowe wyścigów jazdy indywidualnej na czas

Michał Kwiatkowski na trasie jazdy na czas

Maciej Bodnar versus Michał Kwiatkowski, a może jakaś niespodzianka? Katarzyna Pawłowska po raz trzeci? Znamy listy startowe wyścigów jazdy na czas jutrzejszych mistrzostw Polski.

Pola Grunwaldu na południe od warmińsko-mazurskiej miejscowości Ostróda ugoszczą w tym roku pierwszy akt mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym - wyścigi jazdy indywidualnej na czas. Organizatorzy czempionatu na dzień przed rozpoczęciem zmagań podali oficjalne listy startowe.

Elita mężczyzn

W stawce 32 zawodników znajdzie się 13 orlików i 19 kolarzy grona elity. Jako pierwszy na 33-kilometrową trasę ruszy Łukasz Wiśniowski (Team Sky), a w pierwszej grupie warto będzie zwrócić uwagę na rezultat 18-letniego Filipa Maciejuka (Leopard Pro Cycling).

W trzeciej grupie, jako siódmy od końca, wyruszy Mateusz Taciak (CC Sprandi Polkowice), który sześciokrotnie zdobywał brązowy medal mistrzostw Polski w jeździe na czas. Ostatnia czwórka to Kamil Gradek (CCC Sprandi Polkowice), czterokrotny mistrz kraju Maciej Bodnar (Bora-hansgrohe), dwukrotnie drugi w ostatnich dwóch latach Marcin Białobłocki (Steele Davis Via Roma RT) oraz broniący tytułu Michał Kwiatkowski (Team Sky), który z rampy startowej zjedzie o 15:39.

Orlicy startujący w wyścigu elity klasyfikowani są jako kolarze elity, a nie w swojej kategorii wiekowej.

LISTA STARTOWA

Start pierwszego zawodnika: 14:00 || przewidywany finisz ostatniego zawodnika: 16:30.

Elita kobiet

36 nazwisk znalazło się na liście startowej wyścigu elity kobiet i kobiet do lat 23. W tym gronie 13 zawodniczek klasyfikowanych jest w gronie elity, 23 to orliczki.

W gronie faworytek do złota w elicie są broniąca tytułu Katarzyna Pawłowska (Team Virtu Cycling Women), brązowa przed rokiem Agnieszka Skalniak (Experza Footlogix), a także Anna Plichta (Boels Dolmans).

Rozgrywka na 22-kilometrowej trasie będzie o tyle ciekawa, że, podobnie jak w latach ubiegłych, o medale wśród elity powalczyć mogą orliczki. Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), Nikol Płosaj (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik) czy Skalniak powinny włączyć się do walki

Na starcie nie staną Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) oraz srebrna medalistka sprzed roku Alicja Ratajczak (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik).

LISTA STARTOWA

Start pierwszej zawodniczki: 12:15 || przewidywany finisz ostatniej zawodniczki: 14:05.

Rywalizację w konkurencji jazdy indywidualnej na czas rozpoczną jutro rano wyścigi juniorek i juniorów. Młode zawodniczki startują o 9:00, a młodzi zawodnicy do boju ruszają o 9:40, a komplet wyników znany powinien być około 12:30.

LISTA STARTOWA JUNIORÓW

LISTA STARTOWA JUNIOREK

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Ostróda - Grunwald 2018: program i trasy

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: