Pięć polskich ekip w Wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala 2018

W tegorocznej edycji Wyścigu Hubala udział weźmie aż 25 zespołów. Pośród nich znalazło się pięć polskich składów, w tym narodowa reprezentacja.

W 13. edycji Wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala udział weźmie 25 zespołów, w większości w 7-osobowych składach. W liczącym blisko 170 zawodników peletonie znajdą się przedstawiciele 5 polskich ekip. Będą to: Reprezentacja Polski, prokontynentalne CCC Sprandi Polkowice oraz kontynentalne Team Hurom, Wibatech Merx 7R i Voster Uniwheels.

Z powodu braku licencji UCI, do rywalizacji w Wyścigu Hubala nie mogła przystąpić grupa Domin Sport. To właśnie jej zawodnicy stanowić będą trzon narodowej kadry. Poza Tobiaszem Pawlakiem, Jarosławem Rębiewskim, Patrykiem Kosteckim, Adamem Wójcikiem i Arturem Detko, w biało-czerwonych strojach pojadą także Karol Domagalski oraz Filip Maciejuk.

W składzie Wibatech Merx 7R nie zabrakło z kolei zeszłorocznego zwycięzcy Wyścigu Hubala - Macieja Paterskiego. Poza nim w szranki staną Marek Rutkiewicz, Grzegorz Stępniak, Sylwester Janiszewski, Jarosław Marczy, Bartosz Warchoł oraz Jacek Morajko.

Polkowickie CCC Sprandi zaprezentuje się w składzie: Kamil Gradek, Szymon Sajnok, Michał Paluta, Paweł Bernas, Adrian Kurek, Mateusz Taciak i Paweł Franczak.

O powtórzenie etapowego zwycięstwa z przed roku walczyć będzie na pewno Kamil Zieliński, który tym razem wystąpi w barwach Team Hurom. Razem z nim do Kielc przyjadą Vitaliy Buts, Andrei Vasylyuk, Emanuel Piaskowy, Andrzej Bartkiewicz, Eryk Latoń i Jakub Kaczmarek.

Ostatnią z polskich ekip będzie Voster Uniwheels Team, który do "hubalskiej" rozgrywki postanowił wystawić Adama Stachowiaka, Mateusza Komara, Mateusza Grabisa, Adriana Banaszka, Michała Podlaskiego, Krzystofa Parmę i Szymona Krawczyka.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: