Polski Związek Kolarski zawarł ugodę z Mostostalem Puławy S.A.

tor kolarski

Polski Związek Kolarski zawarł ugodę ze swoim największym wierzycielem - firmą Mostostal Puławy S.A. Umowa dotyczy spłaty zadłużenia powstałego w okresie budowy toru kolarskiego w Pruszkowie w latach 2002-08.

PZKol od końca roku 2017 znajduje się w poważnych tarapatach finansowych. W obliczu skandalu na tle obyczajowym, zatargów z Ministerstwem Sportu i Turystyki (MSiT) i problemów z zarządzaniem, dopływ środków odcięli sponsorzy, w tym MSiT.

Równocześnie konta Związku zajął komornik, wykonujący egzekucję w imieniu Mostostalu, któremu Związek winien jest blisko 10 milionów złotych - za prace wykonane przy torze kolarskim w Pruszkowie i odsetki. Brak środków na normalne funkcjonowanie struktur sparaliżowało organizację, a finansowanie kadry narodowej, na mocy porozumienia z ministerstwem, przejęła państwowa spółka PKN Orlen.

Zarząd PZKol na początku lutego wybrał na prezesa Janusza Pożaka, który realizować ma plan naprawczy, uzgodniony z MSiT.

Komunikat opublikowany na stronie PZKol-u informuje o zawarciu porozumienia i dalszych planach Związku.

Jesteśmy przekonani, iż podpisanie ugody z firmą Mostostal Puławy S.A. i rozłożenie długu na raty jest krokiem milowym w restrukturyzacji Związku i jednym z najważniejszych punktów realizacji programu naprawczego obecnego Zarządu Polskiego Związku Kolarskiego

- czytamy w dokumencie.

Podpisanie ugody otwiera możliwość przywrócenia bezpośredniego finansowania przez Ministerstwo Sportu i Turystyki zadań dotyczących realizacji programów związanych ze szkoleniem kolarzy w kategoriach seniorów, młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych. Uważamy, iż takie rozwiązanie jest szansą na pozyskanie nowych sponsorów, jak również pozwoli na odbudowanie wizerunku Związku w kraju i na świecie. Zarząd PZKol będzie w sposób transparentny kontynuował działania z programu naprawczego i zrobi wszystko, aby kolarstwo wróciło do dawnej świetności i cieszyło się sukcesami odniesionymi przez naszych zawodników.

Pod pismem podpisał się prezes PZKol Janusz Pożak.

Pełna treść komunikatu: tutaj.

Polski Związek Kolarski. Puszka Pandory zamiast oczyszczenia

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Iwona Mojzych

    26 maja 2018, 19:38 o 19:38

    Bardzo dobrze, że polskie kolarstwo będzie swoimi osiągnięciami i pracą związku zapewniało nam kibicom dużo nowych emocji, a zaufanie zapewni nowych sponsorów. Gratulacje 👍

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: