Karol Domagalski dołącza do grupy Mazowsze Serce Polski

Karol Domagalski ma zamiar powrócić w nadchodzącym sezonie do peletonu. Podpisał on właśnie kontrakt z nowo utworzoną grupą Dariusz Banaszka - Mazowsze Serce Polski.

Transfer do mazowieckiej ekipy jest dużą szansą i zarazem ogromnym wyzwaniem dla Karola Domagalskiego, ale - jak sam mówi - nie mógł przepuścić takiej możliwości. Podczas wyścigu rozgrywanego w połowie czerwca pochodzący ze Skały kolarz uległ bardzo poważnemu wypadkowi. Do szpitala trafił w stanie krytycznym, z licznymi urazami i przez kilka tygodni walczył o życie.

Małopolski Wyścig Górski 2019. Poważny wypadek Karola Domagalskiego

Gdy w końcu najgorsze chwile miał za sobą, rozpoczął się żmudny okres rekonwalescencji i rehabilitacji, aż w końcu lekarze dali mu zielone światło do powrotu na rower. Na początku listopada Domagalski stopniowo zaczął wracać do treningów i wygląda na to, że tylko kwestią czasu pozostaje, aż ponownie pojawi się w peletonie.

Jestem wdzięczny Dariuszowi Banaszkowi i Mirosławowi Kostro za daną mi szansę. Jeszcze dużo ciężkiej pracy przede mną, ale motywacja jest ogromna

– powiedział Domagalski.

Karol Domagalski współpracował już z Dariuszem Banaszkiem w mijającym sezonie w ekipie Hurom BDC Development, którą reprezentował. W przeszłości ścigał się on w takich drużynach jak ONE Pro Cycling, Team Raleigh GAC czy Caja Rural - Seguros RGA.

W chwili obecnej drużyna Mazowsze Serce Polski liczy dziesięciu zawodników. Wcześniej zakontraktowanymi zawodnikami są: Paweł Bernas, Marek Rutkiewicz, Michał Podlaski, Jakub Kaczmarek, Tobiasz Pawlak, Adrian Kurek oraz Alan, Adrian i Norbert Banaszkowie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. seb

    19 grudnia 2019, 20:34 o 20:34

    a Żuber?

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: