Tour de Romandie 2018: prolog. Błysk Michaela Matthewsa

Michael Matthews

Michael Matthews (Team Sunweb) wygrał we Fryburgu prolog 72. edycji szwajcarskiego wyścigu Tour de Romandie i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Australijczyk, przy dobrej pogodzie, na dystansie 4 kilometrów pokonał o 1 sekundę trzech rywali Toma Bohliego (BMC Racing), Primoza Roglica (LottoNL-Jumbo) i Rohana Dennisa (BMC Racing).

Jedyny polski zawodnik w stawce Paweł Poljański (Bora-hansgrohe) stracił 22 sekundy, zajmując 42. pozycję.

Kolarze rywalizację w zachodniej partii Szwajcarii rozpoczęli krótkim, technicznym prologiem. Na krętej trasie droga początkowo prowadziła w dół, ostatni kilometr szedł natomiast w górę, na odcinku przez Rue la Grand-Fontane (0,4 km; 10%) po kostce brukowej.

Wyniki prologu Tour de Romandie 2018 (2.WT), Fryburg (4 km, jazda indywidualna na czas):

  1 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                     05:33
  2 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team                        00:01
  3 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
  4 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
  5 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                  00:05
  6 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
  7 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac         00:06
  8 Diego Rosa (Ita) Team Sky
  9 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 10 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    00:09
 11 Egan Bernal (Col) Team Sky                             00:11
 12 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
 13 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 14 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
 15 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     00:13
 16 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
 17 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  00:14
 18 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 19 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
 20 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 21 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                      00:15
 22 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb
 23 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        00:16
 24 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo
 25 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            00:17
 26 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 27 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 28 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   00:18
 29 Rob Power (Aus) Mitchelton-Scott
 30 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                  00:19
 31 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 32 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
 33 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 34 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                   00:20
 35 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 36 Rui Costa (Por) UAE Team Emirates
 37 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                     00:21
 38 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 39 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team               00:22
 40 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors
 41 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott
 42 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
 43 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 44 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
 45 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 46 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                           00:23
 47 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 48 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert
 49 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
 50 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 51 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                   00:24
 52 Stef Clement (Ned) LottoNL-Jumbo
 53 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
 54 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 55 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 56 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
 57 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott                   00:25
 58 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
 59 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data
 60 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 61 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                    00:26
 62 Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac
 63 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
 64 Jaime Roson (Spa) Movistar Team
 65 Tsgabu Grmay (Eth) Trek-Segafredo                      00:27
 66 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 67 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
 68 Erik Baska (Svk) Bora-Hansgrohe
 69 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
 70 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
 71 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
 72 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin
 73 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                     00:28
 74 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
 75 Luke Rowe (GBr) Team Sky                               00:29
 76 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 77 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 78 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 79 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                      00:30
 80 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
 81 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 82 Winner Anacona (Col) Movistar Team
 83 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert                00:31
 84 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
 85 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 86 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
 87 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                        00:32
 88 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo
 89 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ
 90 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 91 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 92 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe                    00:33
 93 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida
 94 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                         00:34
 95 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
 96 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
 97 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 98 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
 99 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal                          00:35
100 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
101 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
102 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
103 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
104 Pascal Ackermann (Ger) Bora-Hansgrohe                  00:36
105 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     00:37
106 James Shaw (GBr) Lotto Soudal                          00:38
107 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
108 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
109 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe                     00:39
110 Anass Ait El Abdia (Mar) UAE Team Emirates             00:40
111 Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo
112 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     00:41
113 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
114 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                       00:42
115 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
116 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert
117 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo
118 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ                      00:45
119 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
119 Gregory Daniel (USA) Trek-Segafredo
121 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates              00:46
122 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   00:47
123 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert
124 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb
125 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
126 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               00:48
127 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                  00:49
128 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                00:55
129 Matteo Bono (Ita) UAE Team Emirates
130 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
131 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        00:57
132 Robert Wagner (Ger) LottoNL-Jumbo                      01:00

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: