Tom Boonen doradcą Lotto Soudal

Tom Boonen na Tirreno-Adriatico 2017

Tom Boonen został doradcą ekipy Lotto Soudal. Belg będzie także ambasadorem projektu "Captains of Cycling".

37-latek nie będzie się pojawiał w samochodzie technicznym drużyny podczas wyścigów. Główną pracę Boonen będzie wykonywał poza etapami, doradzając zawodnikom i trenerom w różnych aspektach kolarskiego treningu.

Belg swoją zawodową karierę rozpoczynał w 2002 roku w drużynie US Postal. Rok później podpisał kontrakt z drużyną Patricka Lefevere'a - Quick-Step Floors - w której barwach startował do końca swojej kariery. Tym razem zdecydował się wspomóc inną belgijską drużynę.

Chcemy, żeby Lotto Soudal stało się znaczącym graczem w peletonie. Zadawałem sobie wielokrotnie pytanie, co byłoby dla mnie większym wyzwaniem: praca w Quick-Stepie, który jest na najwyższym światowym poziomie, czy pomoc Lotto-Soudal? Myślę, że tutaj mogę zrobić coś więcej dla belgijskiego kolarstwa niż w Quick-Stepie. Ile dni będę pełnił funkcję doradcy? To będzie zależało od wielu czynników. Gdy pojawi się drobny kryzys, jestem od tego ja, aby pomóc i znaleźć najlepsze rozwiązanie do wyjścia z niego

- powiedział Boonen w rozmowie z telewizją "Sporza".

Były kolarz został także ambasadorem projektu "Capitans of  Cycling", dzięki któremu każdy kibic finansowo może wspierać drużynę Lotto Soudal, a w zamian otrzymać m.in. wejściówkę VIP na Ronde van Vlaanderen. Projekt jest tworzony przez belgijską loterię narodową.

Tom Boonen – pożegnanie legendy

Tom Boonen odniósł łącznie 114 zwycięstw w zawodowym peletonie. Najważniejsze z nich to tytuł mistrza świata w 2005 roku w Madrycie, cztery triumfy w Paryż-Roubaix (2005, 2008, 2009, 2012), trzy w Wyścigu Dookoła Flandrii i sześć wygranych etapów w Tour de France. Podczas mistrzostw świata w 2016 roku w Dausze zdobył brązowy medal. Karierę zakończył w kwietniu ubiegłego roku.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: