Ronde van Vlaanderen i Gandawa-Wevelgem kobiet na żywo

Coryn Rivera triumfuje w Ronde van Vlaanderen 2017

Trzy wyścigi kobiet - Ronde van Vlaanderen, Driedaagse Brugge-De Panne i Gandawa-Wevelgem - będą w tym sezonie relacjonowane na żywo.

Organizatorzy dwóch klasyków - Flanders Classics - potwierdzili dziś, że imprezy na leżące do kalendarza Women's WorldTour zagoszczą w programie belgijskiej telewizji. Ściganie między Gandawą i Wevelgem odbędzie się 25 marca, natomiast flandryjskie dróżki przywitają peleton kobiet 1 kwietnia - w tych samych terminach co wyścigi elity mężczyzn.

Nie jest jasne w jakim wymiarze będzie transmitowane ściganie pań - telewizja "Sporza" zapewnia, że pokaże finały obu wyścigów. Osobno transmitowany będzie z kolei wyścig etapowy Driedaagse Brugge-De Panne (21-22 marca).

Organizatorzy brukowych klasyków zorganizują także wspólne dekoracje dla najlepszych zawodników i zawodniczek, a z podium zniknąć mają hostessy.

Wyścig Dookoła Flandrii kobiet na żywo pokazywany był od 2016 roku, zarówno w belgijskich i holenderskich telewizjach. W tym roku wyścigi pokazać mają także stacje międzynarodowe.

Przed rokiem wyścig Gandawa-Wevelgem wygrała po zaciętej batalii Finka Lotta Lepistö, natomiast na trasie Ronde van Vlaanderen olbrzymią niespodziankę sprawiła Amerykanka Coryn Rivera.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: