Medaliści Mistrzostw Polski w jeździe parami oraz drużyn

polski peleton

W miniony weekend w Godzieszach Wielkich rozegrane zostały szosowe mistrzostw Polski w jeździe na czas par oraz drużyn. Rywalizacja zdominowana została przez zespoły MAT Atom Deweloper oraz CCC Sprandi Polkowice.

Rywalizacja o medale podzielona została na dwa dni - piątek i niedzielę. W pierwszej kolejności rozegrane zostały wyścigi dwójek, które rywalizowały na dystansach od 14 do 29 kilometrów, w zależności od kategorii.

Wśród juniorek młodszych (14 km) najlepsze okazały się Martina Stecka i Julia Rusnarczyk z WLKS Krakus BBC Czaja, pokonując Brygidę Piersiak i Zuzannę Flis z KKS Azalia Brzóza Królewska oraz Nikolę Seremak i Nikolę Wielowską z LUKS JF Duet Goleniów. Wśród juniorów młodszych (20 km) wygrali zaś Kacper Majewskiz Tobiaszem Zarembą z KKS Gostyń, którzy wyprzedzili Konrada Trzęsowskiego i Adama Długasia z KTK Kalisz oraz Radosława Frątczaka i Michała Gałkę z UKS Copernicus-SMS Toruń.

Rywalizacja juniorek (20 km) zakończyła się sukcesem duetu Marta Jaskulska-Aleksandra Kowalska z BCM Nowatex Ziemia Darłowska, za którymi uplasowały się Wiktoria Polak i Julia Kowalska (KTK Kalisz) oraz Joanna Golec i Natalia Szymczak (UKS Mróz Jedynka Kórnik). Wśród chłopaków z tej samej kategorii wiekowej, rywalizujących na 29 kilometrach, po złoto sięgnęli Wiktor Richter i Damian Papierski z UKS Koźminianka Koźminek. Obok nich na podium stanęli zaś Piotr Klimkowski i Dawid Migas (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń) oraz Kacper Walkowiak i Maciej Kwiatkowski (UKS Copernicus-SMS Toruń).

Zarówno w orliczkach, jak i kobietach (open; 29 km) złote spod Kalisza wróciły do domu Aurela Nerlo z Martą Lach z MAT Atom Deweloper. W kategorii młodzieżowej duet pokonał Nikolę Różyńską i Karolinę Lipiejko z ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz oraz swoje klubowe koleżanki - Patrycję Lorkowską i Łucję Pietrzak. Na podium klasyfikacji open obok Aureli i Marty stanęły z kolei Monika Brzeźna i Ewelina Szybiak - również MAT Atom - oraz Karolina Karasiewicz i Katarzyna Brewińska z TKK Pacific Nestle Ftiness Toruń.

Wyścig w kategorii orlików (29 km) wygrali Alan Banaszek w duecie z Piotrem Brożyną z CCC Sprandi Polkowice, wyprzedzając klubowych kolegów - Kamila Małeckiego i Michała Palutę. 3. lokatę wywalczyli Mikołaj Gutek i Stanisław Aniołkowski z Team Hurom. Z kolei w klasyfikacji mężczyzn open Alan z Piotrem zajęli 3. miejsce, ustępując miejsca na najwyższym stopniu podium kolegom z pomarańczowego teamu Łukaszowi Owsianowi i Maciejowi Paterskiemu. Po srebro sięgnął jeszcze jeden z duetów CCC - Mateusz Taciak i Patryk Stosz.

Po dniu odpoczynku kolarki i kolarze powrócili do rywalizacji w niedzielę. Pogoda dopisywała, bo pomimo początku października przyszło im ścigać się w słonecznej i bezwietrznej aurze. W rywalizacji juniorek młodszych najlepsze okazały się wychowanki WLKS Krakus BBC Czaja, pokonując rywalki z MLKS Wieluń i Azalii Brzozy Królewskiej. Wśród juniorów młodszych triumfowali zaś zawodnicy UKS Copernicus - SMS Toruń, wyprzedzając KKS Gostyń i KTK Kalisz.

W kategorii juniorek triumfowały dziewczyny z KS BCM Nowatex Ziemia Darłowska, za którymi uplasowały się reprezentantki UKS Mróz Jedynka Kórnik i ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. Wśród juniorów pierwsze miejsce zajęli kolarze TKK Pacific Nestle Fitness Toruń, pokonując UKS Koźminiankę Koźminek i UKS Copernicus.

Zmagania orliczek zakończyły się sukcesem dziewczyn z MAT Atom Deweloper, które zdominowały również rywalizację w elicie kobiet, zdobywając tam złoto (Monika Brzeźna, Ewelina Szybiak, Aurelia Nerlo, Katarzyna Wilkos) i brąz (Marta Lach, Patrycja Lorkowska, Łucja Pietrzak). W kategorii U23 srebro wywalczyły zawodniczki z Kórnika, a brąz trafił do Grudziądza. Srebro w elicie zdobyły zaś "fitnesski" z Torunia (Karolina Karasiewicz, Katarzyna Brewińska, Edyta Jasińska, Karolina Perekitko).

Równych sobie w orlikach i elicie mężczyzn nie mieli, podobnie jak podczas rywalizacji dwójek, kolarze z CCC Sprandi Polkowice. W rywalizacji młodzieżowców pokonali kolarzy z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne i KS Pogoń Mostostal Puławy, a w elicie zajęli dwa pierwsze miejsca (Owsian, Paterski, Stosz, Taciak przed Banaszek, Brożyna, Małecki, Paluta). Podium dopełnili Tarnovianie (Patryk Krzywda, Tobiasz Pawlak, Marcin Karbowy, Mikołaj Sójka).

inf. PZKol

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. Marcin

  2 października 2017, 21:48 o 21:48

  Słabo, że nie wysłaliście na Mistrzostwa Polski par i drużyn swoich dziennikarzy...

  • TomAsz

   2 października 2017, 21:58 o 21:58

   Brak nam ludzi na takie imprezy.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: