Szosowe mistrzostwa Polski - gdzie w tym roku?

kolarze na polskich drogach

Gdzie w tym roku odbędą się mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym? Oto jest pytanie. Organizatorzy konsekwentnie milczą w tej kwestii, jednak ostatnie plotki sugerują, że gospodarzem tegorocznego czempionatu będzie Ostróda. 

Pierwotnie spodziewano się, że - podobnie jak w zeszłym sezonie - po medale mistrzostw Polski kolarki i kolarze walczyć będą na Pomorzu. Gdynia i gmina Krokowa stały się areną ich rywalizacji w 2017 roku i od razu natrafić było można na wieści, że powtórka za rok. Taką opcję zdementował jednak Przemysław Bednarek,  prezes KS "Ślęża" Sobótka, który jest współorganizatorem mistrzostw. Nie potwierdził on również najświeższych plotek o Ostródzie:

Wiemy, że jest już późno, jednak napotkaliśmy na pewne problemy z wyborem miejsca rozgrywania mistrzostw. Prowadzimy rozmowy i jesteśmy bliscy ich finalizacji. Oficjalnie o gospodarzu tegorocznych mistrzostw chcemy poinformować 8 kwietnia podczas Ślężańskiego Mnicha w Sobótce.

Na oficjalną informację odnośnie miejsca rozgrywania szosowych MP trzeba więc jeszcze poczekać. Wiadomo za to, że program samych mistrzostw będzie różnił się od tego, z lat poprzednich. Kto dokładnie zapoznał się z kalendarzem Polskiego Związku Kolarskiego ten zapewne zauważył, że na początek września zaplanowane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym. Przemysław Bednarek wyjaśnia:

Już za poprzedniego Zarządu PZKol ustalone zostało, że w tym roku orliczki i orlicy będą mieli osobne mistrzostwa. Chodzi o to, żeby umożliwić im start w wyścigach elity, gdzie oczywiście także będą mogli walczyć o medale. Tym samym peletony będą liczniejsze, a rywalizacja ciekawsza. O biało-czerwone koszulki w swoich kategoriach wiekowych młodzieżowcy ścigać się będą jednak dopiero na początku września w Kaliszu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. Jan Cecylia

  22 marca 2018, 21:34 o 21:34

  Gdynia jest pięknym miastem ale zeszłym roku podczas MP w kolarstwie szosowym lało jak z cebra i przez to mistrzostwa zupełnie się posypały a i żadnego przez to widowiska nie było...

 2. Obserwator

  23 marca 2018, 09:18 o 09:18

  Kolejny polski wynalazek,sprzeczny z przepisami. Należałoby dla świętego spokoju ten wrześniowy wyścig nazwać jakoś inaczej, bo pkt. 1.2.028 przepisów mówi: "Jeśli Federacja
  Narodowa organizuje odrębne zawody o tytuł mistrza dla danej kategorii, zawodnicy startujący w tej kategorii nie mogą startować w zawodach dla innej kategorii." - a zatem orlicy nie powinni móc wystartować w MP elity, jeśli jest dla nich organizowany odrębny wyścig.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: