Pruszków gospodarzem Torowych Mistrzostw Świata 2019

tor kolarski

Mistrzostwa świata w kolarstwie torowym w roku 2019 odbędą się na welodromie w podwarszawskim Pruszkowie.

Decyzję podjęła Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI), informację podając w komunikacie prasowym. Przyznanie Polsce organizacji tej imprezy potwierdził także Polski Związek Kolarski (PZKol).

W 2019 roku reprezentacja Polski będzie jeszcze mocniejsza, a nasi zawodnicy staną przed ogromną szansą na wywalczenie medali przed własną publicznością. Sam byłem zawodnikiem, więc wiem jak to jest ważne i jaką napawa dumą. Wierzę, że to będzie wspaniała impreza pod względem organizacyjnym, bo dołożymy ku temu wszelkich starań, jak i pod względem sportowym w wykonaniu naszych reprezentantów

- zapowiedział prezes Związku, Dariusz Banaszek, odnosząc się do sukcesów polskich torowców w ostatnich latach.

Banaszek o staraniach zorganizowania torowego czempionatu mówił już w kwietniu tego roku po mistrzostwach świata w Hong Kongu, podczas których złoto w scratchu wywalczył Adrian Tekliński.

Oddany do użytku w 2008 roku tor kolarski w Pruszkowie gościł poprzednio Torowe Mistrzostwa Świata w 2009 roku. Na jego deskach rozegrano także Torowe Mistrzostwa Europy kategorii juniorskich i młodzieżowych (2008) i w kategorii elity (2010).

W tym roku tor przejdzie sprawdzian w listopadzie - na jego deskach w dniach 3-5 listopada rozegrana zostanie pierwsza runda Torowego Pucharu Świata.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Stach

    20 września 2017, 07:45 o 07:45

    Niezależnie od późniejszych zarzutów decyzja Walkiewicza była ze wszech miar słuszna.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: