Andrew Talansky ogłosił zakończenie kariery

Andrew Talansky

Amerykanin Andrew Talansky za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o zakończeniu profesjonalnej kariery w wieku zaledwie 28 lat.

Kolarz Cannondale-Drapac podziękował grupie i kibicom za wszystkie lata spędzone w peletonie, pozostawiając przyczyny stojące za podjętą decyzją domysłom. W najbliższym czasie obiecał poinformować swoich fanów o planach na przyszłość.

Talansky na arenie międzynarodowej objawił się się w 2010 roku, po zajęciu drugiego miejsca w Tour de l’Avenir. Podpisał umowę z grupą Jonathana Vaughtersa, której pozostał wierny do końca kariery.

"Palmares" Amerykanina zawiera kilka cennych sukcesów. Triumfował w Criterium du Dauphine 2014, był 10. zawodnikiem Tour de France (2013) i 5. Vuelta a Espana (2016). Po sukcesie w 2014 roku Talansky miał kłopoty by nawiązać do występów na miarę czołowych kolarzy Tour de France. Po dwóch sezonach średnich występów od dna odbił się dobrą Vueltą, jakiś czas potem przyznając, że nie poradził sobie psychicznie i stał się ofiarą własnego sukcesu.

W obecnym sezonie błysnął jedynie na trasie Tour of California, gdzie na królewskim etapie pod Mt. Baldy pokonał Rafała Majkę, a wyścig ukończył na 3. pozycji.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Bo

    5 września 2017, 23:12 o 23:12

    Ech szkoda... Niedlugo pew nie przyjdzie pora na TvG, van den Broeck tez sie nagle skonczyl czy A Schleck. Ciekawe dlaczego tak sie dzieje

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: