Mathieu van der Poel stawia na kolarstwo górskie

Mathieu van der Poel

Mathieu van der Poel pomimo obiecujących sukcesów osiąganych w kolarstwie szosowym na razie ma inne plany na swoją sportową przyszłość.

Mistrz (2015) i dwukrotny wicemistrz świata (2016, 2017) w kolarstwie przełajowym w obecnym sezonie odniósł pięć zwycięstw w wyścigach szosowych. Wygrał dwa etapy i klasyfikację generalną Boucles de la Mayenne (2.1), etap Baloise Belgium Tour (2.HC) oraz Dwars door het Hageland - Aarschot (1.1). Wiosenne klasyki kuszą, ale 22-latek do igrzysk olimpijskich w Tokio obrał sobie inny cel.

Wnuk Raymonda Poulidora okres wiosenno-letni przeznaczy na rywalizację w kolarstwie górskim.

Łatwiej będzie mi zdobyć olimpijski medal w Tokio w kolarstwie górskim niż w wyścigu na szosie

- uzasadnił podjętą decyzję van der Poel.

Szosa kusi, ale uważam, że mam na to jeszcze czas. W 2020 roku skończę dopiero 25 lat, nadal będę młodym zawodnikiem. Jeżeli nic się nie wydarzy na szosie spędzę następne 10 lat

- dodał.

Holender w tym roku wystartował w dwóch wyścigach o Puchar Świata MTB cross-country. W niemieckim Albstadt wywalczył drugie miejsce, a w Nové Město zajął ósmą pozycję.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: