Rafał Majka wystartuje w Tour de Pologne 2017

Rafał Majka

Rafał Majka potwierdził swój udział w rozpoczynającym się w najbliższą sobotę 74. edycji Tour de Pologne.

Kolarz grupy Bora-hansgrohe początkowo nie planował startu w naszym narodowym tourze, ale sytuacja uległa zmianie po wycofaniu się z Tour de France. Majka rozbił się na 9. etapie "Wielkiej Pętli" i następnego dnia opuścił wyścig.

Obrażenia nie okazały się na tyle groźne, by musiał długo pauzować. Trzy tygodnie od incydentu wróci na trasę Tour de Pologne, na której święcił triumfy w 2014 roku. Majce w ekipie Bora-hansgrohe towarzyszyć będzie mistrz świata Peter Sagan.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę wystartować w tegorocznym Tour de Pologne. To wyścig bliski memu sercu – wygrałem tu w 2014 roku i od tamtego czasu nie miałem okazji wystartować. Po wycofaniu się z Tour de France wróciłem już do treningów. Obecnie trenuję na pełnych obrotach, czuję się silny, ale do Tour de Pologne podchodzę bardzo spokojnie. Cieszę się, że trasa wyścigu jest jeszcze cięższa niż trzy lata temu, kiedy zwyciężyłem. Na pewno będę walczył na trudnych, górskich etapach. Liczę na wsparcie polskich kibiców, a ja na pewno dam z siebie wszystko

– mówi Rafał Majka

Wyścig rozpocznie się 29 lipca w Krakowie, zakończy 4 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. szary ja

    24 lipca 2017, 10:37 o 10:37

    A wiadomo kto z Bory pojedzie w TdP jeszcze? I kto w takim razie (miał być Majka i Poljański) jedzie w San Sebastian?

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: