Tour de Pologne 2017. Skład grupy CCC Sprandi Polkowice

kolarze ccc sprandi

Drużyna CCC Sprandi Polkowice wybrała skład na 74.Tour de Pologne (29.07-4.08). Znaleźli się w nim m.in. mistrz Polski oraz dwunasty kolarz tegorocznego Giro d’Italia.

Na drogach południowej Polski zaprezentują się Adrian Kurek, Maciej Paterski, Jan Hirt, Michal Schlegel, Jan Tratnik, Alan Banaszek i Frantisek Sisr.

Z uwagi na zmniejszone do 7 osób składy, w tym roku wybór był jeszcze trudniejszy. Wielu kolarzy szykowało się do tego wyścigu i zasługiwało na start, ale musieliśmy z kogoś zrezygnować

– mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Nie wyobrażaliśmy sobie, by w drużynie na nasz narodowy Tour mogło zabraknąć mistrza kraju, Adriana Kurka. Swoją waleczną postawą w Gdyni zasłużył sobie na tę nominację i w Krakowie zaprezentuje nowy, biało-czerwony trykot. Dwunasty w generalce Giro d’Italia Jan Hirt oraz dwunasty w klasyfikacji młodzieżowej Michal Schlegel świetnie spisywali się we włoskich górach i liczymy, że także w polskich będą się wspinać z najlepszymi.

Na płaskich etapach, na finiszu powalczy Alan Banaszek. Pomimo młodego wieku należy on do najszybszych kolarzy w Polsce i chcemy dać mu szansę spróbowania swoich sił w pojedynku z czołówką światową. Maciej Paterski, Frantisek Sisr i Jan Tratnik to natomiast zawodnicy, którzy mają spore szanse na sukces etapowy po udanej ucieczce. Cała trójka jest dobrze przygotowana i potrafi wygrywać z mniejszej grupki, na pofałdowanych odcinkach.

Uważamy, że drużyna w tym zestawieniu jest dobrze zbalansowana i jest w stanie powalczyć w każdym terenie - zarówno na płaskich, pagórkowatych, jak i górzystych etapach. Staniemy na starcie z nastawieniem na walkę o zwycięstwo etapowe. Będziemy chcieli jechać aktywnie, by jak najczęściej nasi zawodnicy stawali po etapie na podium, odbierając koszulkę lidera poszczególnych klasyfikacji

- podsumowuje Piotr Wadecki.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Tomek

    21 lipca 2017, 11:48 o 11:48

    Skład wydaje się optymalny. Ciekawe jak na finiszach spisze sie Alan Banaszek.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: