Tour de Pologne 2017. Skład Team Sky

team sky

Wout Poels poprowadzi Team Sky w wyścigu Dookoła Polski (28 lipca - 4 sierpnia). Dla Holendra będzie to kolejny etap budowania formy przed Vuelta a Espana.

Poels w ubiegłym roku był w świetnej formie, co potwierdził wygrywając Liege-Bastogne-Liege. Ponadto zaprezentował się świetnie na Tour de France, gdzie był głównym pomocnikiem Chrisa Froome'a. Ambitne plany na pierwszą część tego roku pokrzyżowała mu kontuzja. Teraz celem Holendra jest start w Tour de Pologne, a następnie Vuelta a Espana, gdzie ma pomóc Froome'owi walczyć o zwycięstwo.

Na starcie nie mogło zabraknąć Polaków. Michał Gołaś i Łukasz Wiśniowski na pewno będą chcieli pokazać się polskiej publiczności. Niemniej jednak na pierwszych etapach wspólnie z Salvatore Puccio będą częścią sprinterskiego pociągu Danny'ego Van Poppela.

Głównymi pomocnikami Poelsa w górach będą Diego Rosa i Sebastian Henao. Obydwaj mają na swoim koncie start w Giro d'Italia, a ich kolejnym docelowym startem ma być Vuelta a Espana.

Team Sky na Tour de Pologne: Michał Gołaś, Sebastian Henao, Wout Poels, Salvatore Puccio, Diego Rosa, Danny Van Poppel, Łukasz Wiśniowski.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: