Tour de Pologne 2014: etap 7: Rafał Majka dokończył dzieła!

Rafał Majka z grupy Tinkoff-Saxo został zwycięzcą 71. Tour de Pologne. Ostatni etap, jazdę indywidualną na czas, wygrał mistrz Belgi w tej specjalności Kristof Vandewalle (Trek Factory Racing).

18 - tyle sekund posiadał Rafał Majka, gdy o 17:59 wyruszył w żółtej koszulce lidera z rampy startowej na trasę ostatniego odcinka polskiego touru. 19 - tyle pozostawało do odrobienia Benatowi Intxausti, gdy dwie minuty wcześniej opuścił krakowski rynek, drogą 25-kilometrowej płaskiej, bardzo szybkiej czasówki. Dziewięciu poprzedzających zawodników mieściło się w minucie straty do kolarza Tinkoff-Saxo.

Na półmetku Majka wyprzedzał Intxaustiego o całe 10 sekund. Trzeci w klasyfikacji Jon Izaguirre (Movistar) był wolniejszy o 15 sekund, natomiast czwarty Christophe Riblon (Ag2r) odrobił sekundę, ale Francuz wyruszył ze stratą 39 sekund.

W drugiej części trasy 24-latek z Zegartowic nie zaprzepaścił wielkiej szansy. Na mecie zameldował się z 13. czasem, co wystarczyło do triumfu w klasyfikacji końcowej wyścigu. Znacznie przyspieszył za to Izaguirre, co w ostatecznym rozrachunku dało Baskowi drugie miejsce na końcowym podium.

Dobrze na trasie czasówki wypadł również Przemysław Niemiec. Zawodnik Lampre-Merida ukończył etap 31., a całe zmagania na 5. miejscu.

Majka został pierwszym Polakiem, który zwyciężył w wyścigu etapowym należącym do datującego się od 2005 roku cyklu ProTour/WorldTour i po 11 latach przerwy został polskim zwycięzcą Tour de Pologne.

Wyniki 7. etapu Tour de Pologne 2014 (WT), Kraków - Kraków (25 km jazda indywidualna na czas):

  1 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing                 29:18
  2 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                           00:03
  3 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team                       00:10
  4 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team                         00:20
  5 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                 00:22
  6 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                 00:28
  7 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                   00:29
  8 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                        00:34
  9 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     00:38
 10 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge
 11 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice                    00:39
 12 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                00:42
 13 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                               00:43
 14 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo                                 00:46
 15 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team                00:47
 16 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano                        00:48
 17 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            00:52
 18 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step              00:53
 19 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge                          00:54
 20 Timofey Kritskiy (Rus) RusVelo                               00:55
 21 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team                00:56
 22 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano                   00:59
 23 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
 24 Sergey Chernetsky (Rus) Team Katusha                         01:00
 25 Lasse Norman Hansen (Den) Garmin Sharp                       01:09
 26 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team                           01:12
 27 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            01:18
 28 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice                01:21
 29 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                      01:22
 30 Ilnur Zakarin (Rus) RusVelo                                  01:23
 31 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 32 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 33 Kamil Gradek (Pol) Poland                                    01:24
 34 Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol                             01:25
 35 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                           01:26
 36 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale                          01:28
 37 Larry Warbasse (USA) BMC Racing Team                         01:30
 38 Paweł Cieślik (Pol) Poland                                   01:31
 39 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team                      01:33
 40 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp                              01:34
 41 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step                   01:35
 42 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                         01:38
 43 Rick Flens (Ned) Belkin Pro                                  01:40
 44 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 45 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp                            01:41
 46 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
 47 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro                               01:44
 48 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol                           01:45
 49 Ivan Balykin (Ita) RusVelo                                   01:46
 50 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano
 51 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                           01:47
 52 Christophe Kern (Fra) Team Europcar                          01:50
 53 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                   01:51
 54 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
 55 Jack Bobridge (Aus) Belkin Pro                               01:52
 56 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           01:53
 57 Davide Formolo (Ita) Cannondale                              01:54
 58 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                           01:55
 59 Caleb Fairly (USA) Garmin Sharp
 60 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr                        01:58
 61 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice                 02:00
 62 Sergey Lagutin (Uzb) RusVelo                                 02:01
 63 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice
 64 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step           02:02
 65 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol                             02:03
 66 Andrey Solomennikov (Rus) RusVelo
 67 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                            02:04
 68 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                02:07
 69 Matthias Krizek (Aut) Cannondale                             02:08
 70 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                          02:09
 71 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano                      02:10
 72 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
 73 Paul Martens (Ger) Belkin Pro                                02:12
 74 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano                      02:13
 75 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                           02:15
 76 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                         02:18
 77 Sam Bewley (NZl) Orica Greenedge
 78 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                02:19
 79 Damiano Caruso (Ita) Cannondale                              02:20
 80 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice
 81 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano
 82 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                          02:26
 83 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                  02:27
 84 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol                             02:32
 85 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                              02:33
 86 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice                   02:36
 87 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma - Quick-Step               02:38
 88 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge                       02:39
 89 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              02:40
 90 Guillaume Boivin (Can) Cannondale                            02:41
 91 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                         02:42
 92 Paweł Franczak (Pol) Poland                                  02:49
 93 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar                            02:52
 94 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo                               02:54
 95 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha                         02:56
 96 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing      02:57
 97 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro
 98 Petr Ignatenko (Rus) Team Katusha                            02:59
 99 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky                              03:01
100 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                          03:02
101 Koldo Fernandez (Spa) Garmin Sharp                           03:03
102 Paweł Bernas (Pol) Poland                                    03:04
103 Bartosz Warchoł (Pol) Poland                                 03:05
104 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                   03:10
105 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                     03:11
106 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                            03:22
107 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp                            03:26
108 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team                      03:27
109 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                      03:28
110 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step                03:31
111 Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo                              03:32
112 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team                          03:35
113 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale                    03:37
114 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                 03:38
115 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                          03:39
116 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr                                  03:41
117 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              03:43
118 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar                           03:47
119 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano
120 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                     03:49
121 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                              03:58
122 Kamil Zieliński (Pol) Poland                                 03:59
123 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                         04:02
124 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                             04:06
125 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team                       04:22
126 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge                         04:32
127 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp                           04:36
128 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol                       04:43
129 Davide Villella (Ita) Cannondale                             06:38
130 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale           08:46
131 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Poland                        11:48
DNS David Tanner (Aus) Belkin Pro
DNS Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
DNS Christian Meier (Can) Orica Greenedge
DNS Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
DNS Rory Sutherland (Aus) Tinkoff-Saxo
DNS Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida

Klasyfikacja końcowa

  1 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                            30:16:18
  2 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                   00:08
  3 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team                00:22
  4 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     00:34
  5 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                       01:20
  6 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team                01:21
  7 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                01:24
  8 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro                               01:41
  9 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team                           01:42
 10 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step                   01:49
 11 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice                  01:55
 12 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                         02:03
 13 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step           02:05
 14 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano                      02:10
 15 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                   02:14
 16 Davide Formolo (Ita) Cannondale                              02:19
 17 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp                            02:31
 18 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                          02:59
 19 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice                   03:36
 20 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale                          03:51
 21 Ilnur Zakarin (Rus) RusVelo                                  04:03
 22 Maxime Monfort (Bel) Lotto Belisol                           04:47
 23 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                          04:58
 24 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                           05:45
 25 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                      06:18
 26 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                     06:28
 27 Christophe Kern (Fra) Team Europcar                          07:01
 28 Larry Warbasse (USA) BMC Racing Team                         07:06
 29 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                 07:17
 30 Pim Ligthart (Ned) Lotto Belisol                             08:07
 31 Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo                              08:15
 32 Paweł Cieślik (Pol) Poland                                   08:47
 33 Sergey Lagutin (Uzb) RusVelo                                 09:21
 34 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team                         10:24
 35 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge                         10:52
 36 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol                           10:54
 37 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                 11:38
 38 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Shimano                   11:47
 39 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice                12:21
 40 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice                 12:50
 41 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team                      13:20
 42 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                           13:33
 43 Davide Villella (Ita) Cannondale                             13:48
 44 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro                        14:05
 45 Sylwester Szmyd (Pol) Movistar Team                          14:18
 46 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                         15:21
 47 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                           15:24
 48 Kamil Zieliński (Pol) Poland                                 15:46
 49 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale           16:17
 50 Ivan Santaromita (Ita) Orica Greenedge                       17:01
 51 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                      21:01
 52 Sergey Chernetsky (Rus) Team Katusha                         21:02
 53 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing                 21:07
 54 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar                           21:09
 55 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                            21:57
 56 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano                 22:04
 57 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                   22:14
 58 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma - Quick-Step               22:16
 59 Damiano Caruso (Ita) Cannondale                              23:16
 60 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo                                 23:25
 61 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                          23:51
 62 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           24:14
 63 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                    25:35
 64 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              25:44
 65 Paul Martens (Ger) Belkin Pro                                27:17
 66 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step              27:38
 67 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo                               28:24
 68 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team                       28:35
 69 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                       28:51
 70 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                        29:45
 71 Vegard Breen (Nor) Lotto Belisol                             30:30
 72 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                           30:44
 73 Moreno Moser (Ita) Cannondale                                31:21
 74 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                31:55
 75 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team                      33:04
 76 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing      33:16
 77 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           33:47
 78 Nicki Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                            34:51
 79 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            35:53
 80 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano                        36:57
 81 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar                            37:16
 82 Sam Bewley (NZl) Orica Greenedge                             37:32
 83 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar                             38:57
 84 Guillaume Boivin (Can) Cannondale                            39:19
 85 Timofey Kritskiy (Rus) RusVelo                               39:37
 86 Matthias Krizek (Aut) Cannondale                             40:39
 87 Caleb Fairly (USA) Garmin Sharp                              40:50
 88 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                   41:48
 89 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                         42:32
 90 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                      42:36
 91 Bartosz Warchoł (Pol) Poland                                 42:43
 92 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr                          42:58
 93 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol                             43:05
 94 Andrey Solomennikov (Rus) RusVelo                            43:17
 95 Petr Ignatenko (Rus) Team Katusha                            43:53
 96 Martin Velits (Svk) Omega Pharma - Quick-Step                44:08
 97 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp                              44:22
 98 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                  44:45
 99 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                         45:10
100 Koldo Fernandez (Spa) Garmin Sharp                           45:12
101 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr                        45:56
102 Ivan Balykin (Ita) RusVelo                                   47:32
103 Kamil Gradek (Pol) Poland                                    47:49
104 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano                     48:18
105 Paweł Franczak (Pol) Poland                                  48:37
106 Paweł Bernas (Pol) Poland                                    48:39
107 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                              48:51
108 Lasse Norman Hansen (Den) Garmin Sharp                       50:24
109 Laurent Mangel (Fra) FDJ.fr                                  51:13
110 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky                              51:53
111 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice                 52:03
112 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale                    53:10
113 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge                          53:23
114 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              53:25
115 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            54:03
116 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp                            54:52
117 Alexander Rybakov (Rus) Team Katusha                         55:13
118 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                          55:24
119 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              56:09
120 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team                       56:11
121 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp                           59:16
122 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                 59:30
123 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice                 01:03:37
124 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                           01:03:48
125 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Poland                     01:04:31
126 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                  01:05:51
127 Rick Flens (Ned) Belkin Pro                               01:06:42
128 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol                    01:06:52
129 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol                         01:18:57
130 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Shimano                   01:27:19
131 Jack Bobridge (Aus) Belkin Pro                            01:45:48

Klasyfikacja górska

  1 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                      81 pkt
  2 Sergey Lagutin (Uzb) RusVelo                                    24
  3 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro                           20
  4 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano                         19
  5 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                        18
  6 Damiano Caruso (Ita) Cannondale                                 14
  7 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar                            13
  8 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge                            10
  9 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                      10
 10 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice                        9
 11 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano                     8
 12 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp                                7
 13 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky                             7
 14 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky                                  7
 15 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro                                   6
 16 Marco Haller (Aut) Team Katusha                                  6
 17 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                             5
 18 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                              4
 19 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                   3
 20 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                      3
 21 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                       2
 22 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                           2
 23 Davide Formolo (Ita) Cannondale                                  2
 24 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               2
 25 Sergey Chernetsky (Rus) Team Katusha                             2
 26 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                                2
 27 Matthias Krizek (Aut) Cannondale                                 2
 28 Paweł Franczak (Pol) Poland                                      2
 29 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar                                1
 30 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                                  1

Klasyfikacja punktowa

  1 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale                       66 pkt
  2 Michael Matthews (Aus) Orica Greenedge                          58
  3 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                      50
  4 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                                  48
  5 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team                   44
  6 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                    42
  7 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol                                38
  8 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step              37
  9 Davide Formolo (Ita) Cannondale                                 37
 10 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol                          33
 11 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano                         30
 12 Guillaume Boivin (Can) Cannondale                               30
 13 Marco Haller (Aut) Team Katusha                                 30
 14 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                        29
 15 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Polsat Polkowice                    29
 16 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                          27
 17 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale                        27
 18 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step                      26
 19 Wout Poels (Ned) Omega Pharma - Quick-Step                      24
 20 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                    22
 21 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team                            22
 22 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro                           21
 23 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Shimano                        21
 24 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing                    20
 25 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                            19
 26 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                              19
 27 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team                          19
 28 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team                   18
 29 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team                          18
 30 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Shimano                           18
 31 Timofey Kritskiy (Rus) RusVelo                                  16
 32 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team                              15
 33 Dario Cataldo (Ita) Team Sky                                    15
 34 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                             14
 35 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp                               14
 36 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro                                  13
 37 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                           13
 38 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                   12
 39 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team                         11
 40 Damiano Caruso (Ita) Cannondale                                 11
 41 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                             11
 42 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp                              11
 43 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice                     10
 44 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice                       10
 45 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing          8
 46 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                                  8
 47 Pieter Weening (Ned) Orica Greenedge                             7
 48 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo                                     7
 49 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp                                5
 50 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano                          5
 51 Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo                                  5
 52 Kamil Zieliński (Pol) Poland                                     5
 53 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                               4
 54 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                                4
 55 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale                              3
 56 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                               3
 57 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                  3
 58 Ivan Balykin (Ita) RusVelo                                       3
 59 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                         2
 60 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky                              2
 61 Cameron Meyer (Aus) Orica Greenedge                              2
 62 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice                       1
 63 Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr                                        1

Klasyfikacja aktywnych

  1 Matthias Krizek (Aut) Cannondale                                11 pkt
  2 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step                       6
  3 Paweł Bernas (Pol) Poland                                        6
  4 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice                        6
  5 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                       5
  6 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                             4
  7 Kamil Gradek (Pol) Poland                                        4
  8 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky                                  3
  9 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Poland                            2
 10 Paweł Franczak (Pol) Poland                                      1
 11 Marco Haller (Aut) Team Katusha                                  1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Movistar Team                                             90:49:47
  2 Omega Pharma - Quick-Step                                    03:56
  3 BMC Racing Team                                              05:46
  4 Ag2R La Mondiale                                             08:07
  5 Cannondale                                                   11:22
  6 CCC Polsat Polkowice                                         14:52
  7 Team Giant- Shimano                                          17:22
  8 Team Sky                                                     18:36
  9 Tinkoff-Saxo                                                 19:12
 10 Lotto Belisol                                                20:17
 11 Lampre - Merida                                              20:51
 12 Belkin - Pro                                                 28:53
 13 Katusha Team                                                 29:41
 14 Rusvelo                                                      31:46
 15 Orica GreenEdge                                              35:35
 16 Team Europcar                                                40:13
 17 Reprezentacja Polski                                         56:48
 18 Garmin Sharp                                                 57:27
 19 Astana Pro Team                                              59:24
 20 Trek Factory Racing                                       01:01:44
 21 FDJ.Fr                                                    01:33:06

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: