Premantura Kamenjak Rocky Trials 2017: Dublet Nieborasa, Konwa najlepszy w maratonie

Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) zwyciężył w maratonie Premantura Kamenjak Rocky Trials 2017 (S3).

Polak w decydującej fazie wyścigu pokonał obecnego mistrza świata – Tiago Ferreirę (DMT Racing Team) – oraz Matousa Ulmana (Reprezentacja Czech).

W kategorii juniorskiej najlepszy okazał się Mateusz Nieboras, reprezentujący JBG2 Team.

Dzień wcześniej rozgrywane były zawody cross-country, w których także najlepszym juniorem okazał się Mateusz Nieboras. 18-latek wjechał na metę z przewagą ponad minuty nad drugim Alberto Brancatim (UC Caprivesi) oraz Hugo Weissem (Team Pivot EC Anduze).

Dla Nieborasa jest to już kolejny triumf w tym sezonie – tydzień temu zwyciężył w Kamptal Klassik, również imprezie rangi C1 w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).

W wyścigu XCO elity mężczyzn dobrze zaprezentował się Marek Konwa, zajmując trzecią pozycję. Wyścig wygrał Matous Ulman przed Jiri Novakiem (DMT Racing). W czołowej dziesiątce uplasował się również Adrian Brzózka (JBG2 Team), kończąc wyścig na 9. miejscu. Dalsze pozycje zajęli Jakub Zamroźniak – 13., Marceli Bogusławski – 23. (obaj Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) i Wojciech Halejak (JBG2 Team) – 29.

Wyścig cross-country elity kobiet to dominacja Tanji Zakelj (Unior Tools Team). Słowenka pokonała drugą Katarzynę Solus-Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) o ponad 3 minuty, a trzecią Jitkę Skarnitzlovą (Ceska Sportelina) o niecałe 5 minut. 8. miejsce zajęła Michalina Ziółkowska (także VW MTB Team).