Bartłomiej Wawak i Mateusz Nieboras najlepsi w Kamptal Klassik

Bartłomiej Wawak na podium Kamptal Klassik

Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) zwyciężył w 26. odsłonie austriackiego wyścigu Kamptal-Klassik 2017 (C1).

Polak pokonał na finiszu Włocha Nadira Colledaniego (Torpado Gabogas) oraz Czecha Jana Skranitzla (SRAM Mitas Trek).

Cała trójka trzymała się razem przez większość wyścigu rozgrywanego w formule cross-country. Kłopoty ze sprzętem na początku miał z kolei miał inny zawodnik Kross Racing Team – Fabian Giger – przez co stracił kontakt z czołówką. Ostatecznie Szwajcar na metę przyjechał 8., miejsce przed Antonem Sintsovem (JBG2 Team) oraz Markiem Konwą (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).

Podczas weekendu z kolarstwem górskim w austriackim Langenlois rywalizację juniorów wygrał Mateusz Nieboras (JBG2 Team). Polak pokonał o ponad 30 sekund Floriana Hamma oraz Erika Fettera. Miejsce 6. zajął Stanisław Nowak (Reprezentacja Polski). W stawce 60 zawodników do mety dotarło jeszcze kolejnych 9 polskich juniorów.

Wśród kobiet triumfowała Barbara Benko (Focus XC Team), wyprzedzając Annę Tauber (Habitat MTB Team) i Janką Keseg Stenkovą (Outsiterz Cycling Team). W czołowej dziesiątce uplasowały się dwie polskie zawodniczki – Aleksandra Podgórska (SRG Specialized) zmagania ukończyła na 7. pozycji, a Paula Gorycka (Strüby-BIXS Team) na 9.

W drugiej dziesiątce uplasowało się aż pięć Polek – 13. przyjechała Katarzyna Solus-Miśkowicz (Volksvagen Samochody Użytkowe), 16. Gabriela Wojtyła (Reprezentacja Polski), 17. Rita Malinkiewicz (Reprezentacja Polski), 18. Michalina Ziółkowska (Volksvagen Samochody Użytkowe), a 19. Iwona Kurczab (SGR Specialized). Wyścig na 23. miejscu ukończyła też Małgorzata Mazurek, na 24. Patrycja Piotrowska (KKW Superior Wałbrzych), a na 25. Marlena Droździok (Reprezentacja Polski).

Patrycja Świerczyńska (OK Racing Team) zakończyła rywalizację juniorek na 6. miejscu, natomiast na 14. miejscu zameldowała się jadąca w barwach reprezentacyjnych Anna Gdańska.

Dodatkowo dobre wyniki zaliczyli juniorzy młodsi – Łukasz Helizanowicz (Bieniasz Bike Team) zajął 6. miejsce wśród mężczyzn, a Matylda Szczecińska (Warszawski Klub Kolarski) wśród kobiet.