Algarve Bike Challenge 2017: Halejak i Piasecki tuż za podium

go jbg2 halejak

Wojciech Halejak i Patryk Piasecki (JBG2 Team) zajęli 4. miejsce w portugalskiej etapówce MTB Algarve Bike Challenge.

Wyścig wygrała para Joris Massaer i Frans Claes, pokonując Franza Hofera i Simona Gesslera. Podium dopełnił duet Renato Ferreira i David Vas.

Cała etapówka składała się z 3 etapów. Prolog padł łupem duetu Team Scott, Gregora Raggla oraz Daniela Federspiela. Czas kilka sekund gorszy zanotowały ekipy BTT Loule i VSC Beaune. Dwójka z JBG2 wpadła na metę z 18. czasem.

Drugi etap to popis Franza Hofera i Simona Gesslera (TEXPA Simplon). Duet ten pokonał drużyny Claes-Massaer oraz BTT Vouzela. Halejak i Piasecki ukończyli rywalizację na 4. miejscu, wskakując tym samym także na 4. miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Na finałowym etapie drużyna Tomasza Pierwochy dojechała do mety na 5. miejscu, co pozwoliło im na utrzymanie 4. miejsca w klasyfikacji generalnej.